اجتماعی

«تهران» در وضعیت قرمز است/ تمدید محدودیت‌های کرونایی در هفته آینده

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۲:۵۲ «تهران» در وضعیت قرمز است/ تمدید محدودیت‌های کرونایی در هفته آینده

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: شرایط کرونا در تهران تغییرقابل توجهی نداشته است و از نظر طبقه بندی بیماری، پرخطر و قرمز است؛ به همین دلیل قرار شد محدودیت‌ها برای هفته آتی نیز تمدید شود.

«تهران» در وضعیت قرمز است/ تمدید محدودیت‌های کرونایی در هفته آینده

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستری ۵۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گفته وی، در شبانه روز گذشته ۳۶۹ بیمار جدید در بخش‌های عادی و ۱۴۶ بیمار نیز در بخش‌های ویژه با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری شدند.

زالی افزود: ۸ درصد مراجعان به بخش‌های سرپایی بهداشتی و درمانی نیاز به بستری داشتند و۴۸۰ بیمار نیز از مجموعه بیمارستان‌ها در این بازه زمانی ترخیص شدند.

وی با اشاره به آخرین تصمیمات ستاد کرونای تهران، خاطرنشان کرد: با هماهنگی استانداری تهران محدودیت‌های اعمال شده هفته آینده نیز تمدید خواهد شد که محور اصلی آن حضور چرخشی حداکثر یک‌سوم کارکنان است و سازمان‌ها می‌توانند از ظرفیت دورکاری کارکنان در تهران استفاده کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: شرایط بیماری در تهران کماکان تغییر قابل توجهی نداشته است و از نظر طبقه‌بندی بیماری، پرخطر، پرمخاطره و قرمز است؛ به همین دلیل با هماهنگی استانداری تهران قرار شد محدودیت‌ها برای هفته آتی نیز تمدید شود.

به گفته رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بر اساس بخشنامه ابلاغ شده به دستگاه‌های اجرایی ۱6 گروه مختلف از جمله مادران باردار و شیرده و دارای کودکان زیر ۳ سال، افراد بالای ۶۵ سال، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و… جزو گروه‌های پرمخاطره تلقی می‌شوند و در اولویت دورکاری قرار دارند.

وی با اشاره به همکاری خوب والدین و داوطلبان در اولین روز برگزاری کنکور سراسری در رعایت پروتکل‌های حفاظتی و بهداشتی به سایر داوطلبان نیز توصیه کرد: در روزهای آتی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفاظتی را مد نظر قرار دهند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران به داوطلبان و خانواده‌های آنان با توجه به شیوع کرونا، توصیه کرد: پس از پایان کنکور همچنان با متانت و بردباری از مسافرت و شرکت در تجمعات اجتناب کنند تا در معرض خطر بیماری قرار نگیرند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن