سیاسی

جبهه‌ ضد استکباری با حضور دانشگاهیان کشورهای مختلف ایجاد می‌شود/ ارتباط با اساتید دانشگاه‌ آمریکا، کانادا و اروپا

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۷:۰۲ جبهه‌ ضد استکباری با حضور دانشگاهیان کشورهای مختلف ایجاد می‌شود/ ارتباط با اساتید دانشگاه‌ آمریکا، کانادا و اروپا

دبیر بین الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: امسال قصد داریم با ایجاد و تقویت رابطه با دانشگاهیان کشورهای مختلف جهان، به ویژه جهان اسلام، در تشکیل جبهه‌ای ضد استکباری گامی رو به جلو برداریم.

جبهه‌ ضد استکباری با حضور دانشگاهیان کشورهای مختلف ایجاد می‌شود/ ارتباط با اساتید دانشگاه‌ آمریکا، کانادا و اروپا

امیرحسین پناهی دبیر کمیته بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: رسالت واحد بین‌الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، تلاش در جهت تشکیل جبهه‌ متحد ضد آمریکایی – ضد صهیونیستی در بین فرهیختگان و دانشگاهیان اعم از اساتید دانشگاه تا دانشجویان کشورهای جهان به خصوص کشورهای منطقه و جبهه مقاومت بوده و هست.

وی ادامه داد: به همین جهت از سال گذشته و پس از ترور سردار عزیزمان به دست دولت ستمگر آمریکا، که از اهداف شهید سلیمانی ریشه‌کنی آمریکا در منطقه و نابودی اسرائیل بود، پویشی عبارت از ارسال نامه‌هایی با محتوایی روشنگرانه و با هدف یادآوری و گوشزد مبانی و مصادیق اقدامات ظالمانه و جنایتکارانه استکبار جهانی به دانشگاهیان و نخبگان جوامع جهانی آغاز کردیم.

پناهی تصریح کرد: از آغاز این پویش تا کنون با بیش‌از ۴۰۰ استاد دانشگاه از دانشگاه‌های مطرح آمریکا، کانادا و اروپا ارتباط گرفته شده و در خصوص موضوعاتی مانند ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و معامله قرن نامه ارسال شده است که بعضاً جواب‌های جالب توجهی دریافت کرده‌ایم.

این فعال دانشجویی با اشاره به نامه اخیر واحد بین‌الملل این اتحادیه به اساتید دانشگاه و فرهیختگان کشورهای منطقه تاکید کرد: این نامه به زبان عربی و انگلیسی است که در آن به محکومیت چراغ سبز و دست دوستی کشور امارات متحده عربی اشاره شده و به لزوم مقابله با عادی سازی روابط کشورها با رژیم جعلی صهیونیستی تاکید شده است.

وی اضافه کرد: در شرایطی که کشورهای بحرین و امارات متحده عربی به همراه فلسطین عضو اتحادیه عرب هستند، روابط دوستانه این دو کشور با رژیم صهیونیستی خلاف اهداف تشکیل این اتحادیه است. اتحادیه عرب باید به صورت یکپارچه و متحد مقابل رژیم جعلی استاد‌گی کند. اما چیزی که امروزه شاهد آن هستیم زیرپا گذاشتن غیرت عربی، تغییر موضع برخی کشورهای عضو در خصوص اسرائیل است. اتحادیه عرب یکپارچگی و اتحاد خود را در مقابله با اسرائیل حفظ کند.

پناهی گفت: ان‌شاءالله امسال در واحد بین‌الملل اتحادیه قصد داریم با ایجاد و تقویت رابطه با دانشگاهیان کشورهای مختلف جهان، به ویژه جهان اسلام، در تشکیل جبهه ای ضد استکباری گامی رو به جلو برداریم.

انتهای پیام

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن