سیاسی

جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۱:۴۳ جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

سفیر اسبق ایران در عراق گفت: جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است و جبهه مقاومت پیشرفت داشته است.

جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حسن کاظمی قمی سفیر اسبق ایران در عراق اظهار داشت: امروز نظام بین الملل فروپاشیده و نظام جدیدی ایجاد نشده و تحولات سیاسی و ژئوپلیتیک غرب آسیا می‌تواند در شکل گیری نظام بین الملل تاثیر عمیقی داشته باشد.

وی افزود: تحولاتی که برآیند تقابل دو جبهه است در کارنامه عملکرد ۴۰سال خود نشان میدهد که جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است و جبهه مقاومت جبهه ای که با اتکا به خدا و ایمان به راه مقاومت داشت، پیشرفت داشته است.

کاظمی قمی با بیان اینکه ناکامی های جبهه استکباری و توفیقات جبهه مقاومت خود را بخوبی نشان می دهد،گفت: جمهوری اسلامی علی رغم همه فشارها و تحریم ها و جنگ های نظامی و رسانه ای در این سالها توانسته به خوبی مقاومت و پیشرفت کند و همه فشارهای جبهه استکبار باعث درجا زدن ما نشده و مشکلات معیشتی امروز بخاطر مشکلات درونی ما هست.

سفیر اسبق ایران در عراق ادامه داد: تحریم های دشمن طبق برآورد کارشناسان اقتصادی بین ۱۰تا ۲۰ درصد در مشکلات اقتصادی دخیل است و مابقی به مشکلات داخلی بر می‌گردد.

وی افزود: جمهوری اسلامی در حوزه منطقه ای و بین المللی یک عنصر اثرگذار است و این از مقاومتی بدست آمده که ملت ایران انجام داده و راهی د مقاومت الگو شده و ملت ایران این الگو را در همه ادوار از خود نشان داد و این الگو جواب داد.

کاظمی قمی ضمن اشاره به اینکه در فلسطین از زمانی که مقاومت، اسلامی شد پیروزی های فلسطین خود را نشان داد، گفت: رژیم اشغالگر قدس به آنچه که توافق شد عمل نکرد و در نقطه مقابل مقاومت اسلامی وقتی وارد غزه شد توانست آنها را بگیرد و در سوریه از سال۲۰۱۲همه ارتجاع برای حمایت از تروریسم در برابر نظامی مشروع و قانونی آمدند ولی امروز شاهدیم که آمریکایی ها اعتراف دارند که این نظام سیاسی ماند.

سفیر اسبق ایران در عراق با بیان اینکه وقتی کارنامه مقاومت را در برابر کارنامه سازش می بینیم درستی این مسیر را نشان می دهد،گفت: در سال ۲۰۰۶ مقاومت ۳۳روزه دکترین دفاعی رژیم اشغالگر قدس را بهم زد و عکس برنامه های این رژیم رقم خورد و امروز اسراییل به دلیل تهدیدی که از غزه و لبنان می بیند دنبال احداث دیوار های بلند در مرزهای شمالی هست.

وی ادامه داد: سعودی ها گفته بودند در عرض دو هفته یمن تمام می شود ولی عربستان امروز حداقل روزانه ۲۰۰ملیون‌دلار هزینه جنگ می کند ولی به هیچکدام از اهدافش نرسید و امروز به موضوع امنیت در داخلی عربستان تبدیل شد و انصار الله بعنوان بازیگر منطقه ای ایفای نقش می‌کند و دولت نجات ملی شکل گرفت و رابطه ایران با یمن برخلاف اهداف عربستان چسبندگی بیشتری یافت.

قمی با تاکید بر اینکه برآیند مقاومت باعث شد آمریکا به هیچ یک از اهداف خود در منطقه نرسد، اظهار داشت: مفهوم مقاومت حربه نظامی بی منطق نیست بلکه یعنی ایستادگی در برابر تجاوز گر و حمایت منافع و استقلال و حاکمیت ملی و عزتمند کردن ملت.

وی ادامه‌داد: حشدالشعبی امروز جزو لاینفک استراتژی دفاعی عراق هست و وقتی در کنار نیروهای مسلح قرار میگیرد هیچ قدرت اشغالگری نمی تواند در برابرش بایستد و به همین دلیل به حشدالشعبی حمله می‌کنند.

سفیر اسبق ایران در عراق افزود: جبهه مقاومت در لبنان قابل مقایسه با قبل از ۲۰۰۶ نیست و اینکه سید مقاومت می گوید هر نوع تحرک دشمن با پاسخ جدی مواجه خواهد شد از سوی دشمن یک وعده قابل تحقق و حتمی تلقی می شود .

وی تاکید کرد: برآیند این تقابل در چارچوب راهبرد مقاومت توفیقات بزرگی نصیب ملت هایی شد که از الگوی مقاومت استفاده کردند.

ادامه دارد …

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن