اجتماعی

جزئیات” امر به معروف مأمور پلیس” در متروی شهدا/ برخورد با کشف حجاب وظیفه ذاتی پلیس است

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۰۸:۲۲ جزئیات" امر به معروف مأمور پلیس" در متروی شهدا/ برخورد با کشف حجاب وظیفه ذاتی پلیس است

رئیس پلیس مترو پایتخت با تشریح جزئیات امر به معروف مأمور پلیس در متروی شهدا گفت: ستوان حامد بامداد با هوشمندی، درایت و قاطعیت به زنی که کشف حجاب کرده بود تذکر لسانی داد و صحنه را مدیریت کرد.

جزئیات

سرهنگ سعید عطاءالهی رئیس پلیس مترو پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات فیلمی که از امر به معروف یک مأمور پلیس مترو در فضای مجازی منتشر شده است، گفت:‌ این قضیه در ساعت 20:11 مورخه 19 مرداد در سالن متروی شهدا ورودی به سمت کلاهدوز اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس مترو پایتخت تصریح کرد: با مراجعه یکی از شهروندان و اعلام این موضوع که یک خانم در سکوی کلاهدوز اقدام به کشف حجاب کرده و در مقابل آمران به معروف مقاومت کرده و اقدام به جوسازی و فضاسازی کرده است مأمور پلیس برای مدیریت صحنه و حمایت از آمر به معروف به محل اعزام می‌شود.

سرهنگ عطاءالهی تصریح کرد: مأمور مذکور که ستوان (حامد بامداد)‌ نام دارد بر اساس وظایف قانونی خود به شخص خاطی مراجعه کرده و تذکر می‌دهد که شال را سرش کند اما این فرد با فرافکنی، جوسازی و عملیات روانی و سخنانی مبنی بر اینکه شماها باید بروید اختلاس‌گران را بگیرید؛ مشکل شما کشف حجاب من است و جملات این چنینی سعی در تشویش اذهان عمومی دارد اما مأمور پلیس با هوشمندی،‌ درایت و قاطعیت و سعه‌صدر به تذکر لسانی خود ادامه می‌دهد و صحنه را مدیریت می‌کند تا جایی که زنی که کشف حجاب کرده شالش را بر روی سر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: مأمور در مواجهه با توجیهات زنی که کشف حجاب کرده می‌گوید که شما جرم مشهود انجام داده‌اید و برای پلیس کشف حجاب جرم است و هیچ فرقی ندارد که هنجارشکنی باشد یا اختلاس و کلاهبرداری.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص وظیفه مأموران پلیس مترو در مواجهه با بی‌حجابی و بدحجابی اعلام کرد: پلیس بر اساس وظایف ذاتی خود با کشف حجاب و هرگونه هنجارشکنی برابر قانون مقابله کرده و با کسانی که حریم جامعه را رعایت نکنند قطعا برخورد خواهد کرد.

گفتنی است،‌ شهروندان فارس من با درج موضوعی به عنوان «تقدیر و تشکر از پلیس مترو در تذکر به فرد بی‌حجاب»‌ پیگیری این موضوع را از خبرگزاری فارس خواستار بودند؛‌ موضوعی که تا همینک 2 هزار امضاء را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن