اجتماعی

جزئیات تسهیلات جدید بیمه‌ای برای درمان بیماران کرونایی/ افزایش میزان ابتلا در هفته‌های آینده

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ – ۲۲:۳۳ جزئیات تسهیلات جدید بیمه‌ای برای درمان بیماران کرونایی/ افزایش میزان ابتلا در هفته‌های آینده

معاون کل وزیر بهداشت از ارائه تسهیلات بیمه‌ای برای درمان بیماران کرونایی خبر داد و گفت:‌متاسفانه پیش بینی ما این است که تا دو سه هفته آینده روند صعودی ابتلا را خواهیم داشت.

جزئیات تسهیلات جدید بیمه‌ای برای درمان بیماران کرونایی/ افزایش میزان ابتلا در هفته‌های آینده

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در اخبار 21 با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت:با توجه به پیش بینی وزیر بهداشت در دوسه هفته اخیر تنها 6 درصد تردد اجتماعی کاهش داشته است.

وی ادامه داد: امروز در آمریکا تعداد کشته‌های کرونایی بیش از هزار نفر بوده و در فرانسه نیز 531 نفر کشته شده اند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به افزایش تعداد تست‌های تشخیص بیماران کرونایی، افزود: حدود 5500 بیمار آی سی یو داریم که اکثر آنها بدحال هستند.

حریرچی با بیان اینکه روزانه بیش از 4 هزار بیمار بستری داریم، خاطرنشان کرد:‌اگر رعایت لازم صورت نگیرد ابتلا بیشتر شده و به همین میزان نیز آمار بستری بالا می‌رود.

وی با تاکید بر پرهیز مردم از انجام مهممانی و عروسی، بیان داشت: تا زمانی که میزان فاصله گذاری اجتماعی این است، متاسفانه ممکن است روند صعودی ابتلا هم افزایش یابد.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه رعایت پروتکل ها از 42 درصد به بیش از 50 درصد رسیده است، تصریح کرد: متاسفانه پیش بینی اکثر مسئولان بهداشت این است که تا دو سه هفته آینده روند صعودی ابتلا را خواهیم داشت.

حریرچی گفت: میزان مرگ بعد از 4 هفته تغییر رفتار صعودی نشان می‌دهد و اگر رعایت شود کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به دادن اختیارات جدید برای مبارزه با کرونا، یادآور شد: مابقی یک میلیارد یورو امروز با دستور رئیس بانک مرکزی پرداخت می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به انجام روزانه 25 هزار تست، گفت:این تعداد را به 100 هزار تست می‌رسانیم.

جریرچی با اشاره به آخرین تسهیلات در نظر گرفته شده برای بیماران کرونایی، بیان داشت: کار را با 7 محور شروع کردیم که شامل این است که برای درمان بیماران کرونایی داروهای جدیدی را تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم.

وی اضافه کرد:وسائل حفاظتی برای بیماران کرونایی را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم و بیماران را روی تخت بیمارستان بیمه می‌کنیم.

معاون کل وزیر بهداشت از پرداخت هزینه نگهداری بیماران کرونایی در منزل خبر داد و گفت: پوشش بیمه‌ای همه افراد عادی و پوشش هزینه‌ای بیشتر برای بیماران سرطانی نیز انجام می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن