اجتماعی

جزئیات راه‌اندازی 4 دهکده ورزشی در پایتخت

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۰:۱۳ جزئیات راه‌اندازی 4 دهکده ورزشی در پایتخت

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران جزئیات راه‌اندازی 4 دهکده ورزشی در پایتخت را تشریح کرد.

جزئیات راه‌اندازی 4 دهکده ورزشی در پایتخت

امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس،‌درباره جزئیات راه‌اندازی دهکده‌های ورزشی در پایتخت، اظهار داشت: ایجاد دهکده ورزشی در پایتخت در 4 بوستان ولایت، سرخه‌حصار، آزادگان و کوهسار مدنظر قرار گرفته و طراحی‌های لازم در این زمینه در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست راه‌اندازی دهکده‌های ورزشی در بوستان ولایت انجام می‌شود، گفت: این دهکده‌ها مجهز به پیست سوارکاری، ‌اتومبیل‌رانی است و امکان انجام ورزش‌های رزمی و صخره‌نوردی نیز در آن دیده شده، همچنین امکان کمپینگ و اتراق شبانه در دهکده‌ها به صورت خانوادگی وجود دارد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران ادامه داد: وسعت هر یک از این دهکده‌ها حدود 35 تا 50 هکتار است و تمهیدات به صورتی پیش‌بینی شده که ورود موبایل و تبلت به دهکده ممنوع باشد تا خانواده‌ها بتوانند فارغ از هر نوع دغدغه در فضای مجازی وارد چالش‌های مهارتی و انجام ورزش و تفریح شوند.

محسنی در پاسخ به این پرسش که زمان راه‌اندازی دهکده‌ها چه موقع خواهد بود، گفت:‌ امیدواریم در 6 ماهه دوم امسال اولین دهکده‌ در بوستان ولایت به بهره‌برداری برسد.راه‌اندازی این دهکده‌ها با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود و زمین و مجوزها توسط شهرداری؛ پس به عبارتی سرمایه‌گذار بخش خصوصی است.

وی بیان داشت: ‌راه‌اندازی دهکده‌های ورزشی هم‌جهت با تمهیدات مقابله با کرونا است چرا که این دهکده‌ها در فضای باز ایجاد می‌شوند و به صورت خانوادگی امکان اتراق وجود دارد و خانواده‌ها که طی ماه‌های اخیر به دلیل کرونا خانه‌نشین شده‌اند راه‌اندازی این دهکده‌ها می‌تواند فرصت در کنار هم بودن را در محیط ایمن و کم هزینه برای آنها فراهم کند.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که هزینه استفاده از دهکده‌های ورزشی چقدر است گفت: تقریباً استفاده از این دهکده‌ها رایگان است و فقط هزینه ورودی، آن هم به میزان ناچیز از افراد دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن