ورزشی

حضرتی پور: شکست نوری در قزاقستان کم فروشی نبود/ جام تختی اولین مرحله ورود به کشتی جهانی نروژ است

شبکه های اجتماعی ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سلامکانال تلگرام
توئیتر

گروه: ورزشی ساعت: 18:26 منتشر شده در مورخ: 1400/02/25 شناسه خبر: 1734233 از سال 2014 به بعد محمد بنا من را برای بزرگسالان در نظر گرفت حضرتی پور: شکست نوری در قزاقستان کم فروشی نبود/ جام تختی اولین مرحله ورود به کشتی جهانی نروژ است حضرتی پور: شکست نوری در قزاقستان کم فروشی نبود/ جام تختی اولین مرحله ورود به کشتی جهانی نروژ است مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: جام تختی اولین مرحله برای ورود به اردوها به منظور حضور در جهانی نروژ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز حضرتی پور که میهمان برنامه امروز (25 اردیبهشت) دایره طلایی بود، درخصوص سابقه آشنایی اش با محمد بنا اظهار داشت: از سال 81 به این طرف در کادر مربیانی چون حسن یوسفی افشار، ناصر نوربخش، رشید محمدزاده، حسام الدین جعفری و فرهاد اسماعیل نژاد در تیم ملی نوجوانان حضور داشتم و از سال 2014 به بعد محمد بنا من را برای بزرگسالان در نظر گرفت.

این مربی سازنده کشتی شهریار در خصوص انتخاب حسین نوری برای حضور در مسابقات گزینشی آلماتی تصریح کرد: در ابتدا چرخه ای برای انتخاب ملی پوشان در نظر گرفته شده بود که در ادامه به خاطر کرونا اجرای آن ممکن نشد. من هم در جلسه ای که بین همه اعضای فنی و فدراسیون کشتی تشکیل شد، حضور داشتم. در آن نشست قرار شد با شرایط موجود سه رویداد مسابقات جهانی نورسلطان، آسیایی هند و آخرین مسابقه داخل ایران که جام تختی بود، ملاک دعوت از اردونشینان باشد. ضمن اینکه لیگ را مدنظر داشته باشیم. ناصر علیزاده یکی از نفراتی بود که از دل لیگ در قالب اردوی تیم ملی قرار گرفت. علاوه بر این مسابقه رودررو هم تحت عنوان انتخابی تیم ملی برگزار شد. حسین نوری در همین مسابقه انتخابی نفر اول 87 کیلو بود. علاوه بر آن او کشتی گیر دارای رزومه است و تمرینات خیلی خوبی هم پشت سر گذاشته بود.

وی ادامه داد: در قزاقستان 4-0 از حریف چینی جلو بود و اشتباه کرد. برخلاف صحبت هایی که از سوی برخی کارشناسان مطرح می شود، شکست او کم فروشی نبود. ضمن اینکه با وجود بحث هایی که در مورد کُچ مربی گرفته می شود، صدای اطراف تشک هم کاملا نشان می دهد که رسول جزینی تمام نکاتی که لازم بوده یک مربی در آن صحنه بگوید را گفته است. شکست حسین جزو اتفاقات متداول در کشتی است که ممکن است برای هر کشتی گیر نامداری پیش بیاید و در کسری از ثانیه ببازد.

حضرتی پور در مورد اینکه چرا رامین طاهری چرخه رقابت 87 کیلوها برای اعزام به گزینشی حذف شد، تصریح کرد: انتخاب نفرات براساس مسابقه رودررو و تورنمنت هایی بود که در این مدت مدنظر گرفته گرفته، کشتی گیران در رقابت های مختلف محک خوردند و از دل آنها نفراتی برای حضور در آسیایی و گزینشی انتخاب شدند. رامین طاهری در اوکراین حضور داشت و عملکردش مورد ارزیابی قرار گرفت. ضمن اینکه ناصر علیزاده در مسابقات قهرمانی آسیا سه کشتی خوب با مدال داران دنیا گرفت. درواقع شرایط تمرینی و مسابقاتی که در لیگ و سپس در آسیایی گرفته بود، کادرفنی را مجاب به انتخابش کرد. ضمن اینکه علیزاده نهایتا دو کیلو وزن کم می کند و بعد از آسیایی به لحاظ وزنی مشکلی برای حضور در گزینشی نداشت.

این مربی در مورد اینکه اگر کشتی گیری در جام تختی شرکت نکند آیا جهانی نروژ را از دست خواهد داد، گفت: طبق تصمیم فدراسیون کشتی، جام تختی اولین مرحله برای ورود به اردوها به منظور حضور در جهانی نروژ است. کادرفنی همه نفرات را دراین مسابقه ارزیابی خواهد کرد.

حضرتی پور تاکید کرد که کادرفنی تیم ملی همه کشتی گیران را در مسابقات رودررو و تورنمنت های بین المللی و اردوی تیم ملی زیر نظر داشته و خاطرنشان کرد: مثلا در 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در نورسلطان رتبه پنجم را به دست آورد و کسب سهمیه کرد. علی اکبر یوسفی در جام تختی سال قبل اول شد و قهرمان امیدهای جهان است. امین میرزازاده در آسیایی طلا گرفت و در رویداد جام تختی هم حضور داشت. هر سه نفر در مسابقات مختلف مورد ارزیابی قرار گرفتند. این وضعیت در همه اوزان اتفاق افتاد. جایگاه کشتی فرنگی ما در آسیا و جهان وقتی که تیم به کادرفنی جدید سپرده شد مشخص است، اما در مدت دو سال اخیر، سه مسابقه قهرمانی آسیا در چین، هند و قزاقستان برگزار شد که قهرمان شدیم و در نورسلطان نیز علاوه بر کسب سه سهمیه، چهارم جهان شدیم، آن هم درحالیکه اگر نتیجه یک مبارزه صرفا تغییر می کرد، نایب قهرمان شده بودیم. این آرامشی که اکنون داریم به کمک همه دوستان از مربیان سازنده گرفته تا کادرفنی تیم ملی و فدراسیون کشتی حاصل شده که همه امیدوار هستیم بهترین نتیجه نیز در المپیک به دست آید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1734233 '); d.write(' اخبار مرتبط آخرین اخبار

خرید نهال تور کیش بازار '; document.body.innerHTML += t; } }, 100);

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن