فرهنگ و هنر

حمید فرخ‌نژاد ۸۷۰ میلیون تومان برای چه کاری گرفت؟!

حمید فرخ نژاد

۸۷۰ میلیونی حمید فرخ‌نژاد برای پروژه‌ای به‌نام «موسی» گرفته است.

به گزارش مشرق، کافه سینما درباره دریافتی‌های سینماگران از بنیاد سینمایی فارابی نوشت: از ۸۷۰ میلیونی که حمید فرخ‌نژاد برای پروژه‌ای به‌نام «موسی» گرفته، تا حدود هشت میلیارد کمک فارابی به‌برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر سال گذشته، و هشتاد میلیونی که قرار است احمدرضا معتمدی، پس از تولید دو پروژه‌ی ناموفق، برای یک فیلمنامه‌ی جدید بگیرد، تا چهارصد هزار تومانی که سازندگان فیلم "تختی"، در کنار حدود چهار میلیاردی که دریافت کرده‌اند، برای ساخت آنونس گرفته‌اند، تا ۳۲ پروژه‌ای که حمایت این نهاد را به‌دست آورده‌اند و هیچ کدامش تبدیل به‌پروژه‌ای موفق نشده‌اند!/ کارشناسان این بنیاد، چطور تصمیم می‌گیرند؟
به‌این اضافه کنید:
نزدیک به‌چهارصد میلیون تومان هم خرج حمایت از اکران فیلم کودک شده! فیلم یلدا، که اکرانش هم با کمک‌های گروه دولتی هنروتجربه، با فروش بسیار بسیار اندکی روبه‌رو شده، بیش از سیصدوپنجاه میلیون تومان از فارابی گرفته. بیژن میرباقری و نیما عباس‌پور هم هر کدام هفتاد میلیون برای یک فیلمنامه‌ی کودک گرفته‌اند. دو تن از مدیرانی که سابقه‌ی همکاری با نهادهای دولتی داشته‌اند هم، کمک هزینه‌ی سفر برای حضور در مجامع سینمایی خارجی گرفته‌اند و همه‌ی این‌ها جدا از بخش بحث‌برانگیز این فهرست است که در آن، گروهی از سینماگران و مدیران برای حضور در جشنواره‌های خارجی، حتا در مقام داور، پول گرفته‌اند و در مواردی عوارض خروج‌شان هم حساب شده!
با بخش‌هایی از پشت پرده‌ی سینمای نفتی، رانتی، انحصاری ایران، البته تنها در چارچوب بنیاد دولتی فارابی، در (این لینک) آشنا شوید.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن