فرهنگ و هنر

دستورالعمل‌های برگزاری عزاداری در حرم مطهر رضوی

دستورالعمل‌های برگزاری مراسم عزاداری هیئات مذهبی در حرم مطهر رضوی اعلام شد

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با اعلام جزئیات این دستورالعمل‌ها اظهار کرد: هر هیئت مذهبی در روز می‌تواند تنها یک ساعت داخل حرم مطهر عزاداری کند.

به گزارش مشرق به نقل از آستان نیوز، محمد توکلی با اعلام جزئیات دستورالعمل عزاداری هیئات مذهبی در حرم مطهر امام رضا(ع)، اظهار کرد: هرگونه دسته روی هیئت‌های مذهبی در شهر و حرم مطهر رضوی ممنوع است و از حضور گروهی هیئت‌ها بدون دریافت تأییدیه از شورای هیئات مذهبی ممانعت می‌شود، به‌ویژه گروه‌هایی که بخواهند در حین حرکت به عزاداری بپردازند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با تأکید بر اینکه تنها هیئت‌هایی که از شورای هیئات مذهبی معرفی‌نامه دریافت کرده باشند می‌توانند داخل حرم مطهر عزاداری کنند بیان کرد: این گروها می‌توانند با مراجعه به دفاتر هیئت‌ها در حوزه انتظامات و مشخص کردن مکان و زمان عزاداری در فضای باز حرم مطهر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عزاداری کنند.

توکلی افزود: درصورتی‌که چندین هیئت بخواهند به‌صورت مشترک به عزاداری بپردازند با دریافت تائیدیه از شورای هیئات مذهبی، درخواست این هیئات بررسی می‌شود و در مدت‌زمان مشخصی می‌توانند در صحن امام حسن مجتبی(ع) به عزاداری بپردازند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی اضافه کرد: این هیئات ضمن هماهنگی با معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی می‌توانند به مدت 2 ساعت برنامه‌های مشخصی از جمله سخنرانی، مداحی و عزاداری داشته باشند.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن