سیاسی

دولت برای اجرای تامین کالاهای اساسی لج‌بازی می‌کند

يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ – ۰۸:۱۳ دولت برای اجرای تامین کالاهای اساسی لج‌بازی می‌کند

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: مجلس برای تامین منابع مالی اجرای طرح تامین کالاهای اساسی به دولت پیشنهاد داد بود که از تراکنش‌های بانکی مالیات دریافت کند اما دولت آن را رد کرده و افزایش کارمزد خدمات بانکی را برای کار دیگری اجرایی کرد.

دولت برای اجرای تامین کالاهای اساسی لج‌بازی می‌کند

روح‌الله متفکر آزاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره دلایل مخالفت دولت با طرح تامین کالای اساسی و اظهار نظرات مسئولان دولت در این باره اظهار داشت: واقعیت آن است که ما در قبال وضعیت مردم پاسخگو هستیم و دولت بایستی تلاش کند که وضعیت معیشتی مردم که هم اکنون تحت فشار سنگینی قرار دارند بهبود پیدا کند.

** دولت ایده‌ای برای رفع مشکلات معیشتی مردم ندارد

وی افزود: اگر قوه مجریه ایده‌ای برای سر و سامان دادن معیشت مردم و اقتصاد خانوارها ندارد و نمی‌تواند کار حداقلی برای رفع مشکلات مردم و دغدغه آنها انجام دهد بهتر است از ایده‌هایی که می‌تواند برای برون رفت از مشکلات به کار آید و سفر‌ه های خالی مردم رنگین‌تر شده و نیاز اقتصادی مردم را تامین کند استقبال داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: مجلس با دولت تاکنون برخورد سلبی نکرده است و وارد پارادایم سیاسی با آن نشده و تمام تلاش خود را بر آن داشته تا به صورت ایجابی به قوه مجریه برای ارتقاء سطح زندگی مردم و معیشت آنها کمک کند.

** قوه مجریه با کنش‌های همدلانه مجلس لج بازی می‌کند

متفکر آزاد خاطرنشان کرد: ای کاش دولت یک قدم به سمت کمکی که مجلس برای رفع مشکلات کشور در نظر دارد، بر‌دارد و اگر این کار را نکند مشخص نیست که چگونه می‌خواهد دغدغه‌های مردم را مرتفع کند.

وی گفت:‌ دولت باید به جای لجبازی‌ها و کنش‌های سیاسی در برابر کنش‌های همدلانه مجلس به پای کار آمده و برای حل مشکلات مردم و بهبود معیشت آنان همت کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: مجلس یازدهم چندین راهکار پیش پای دولت قرار داده است و در همین راستا برای اجرای تامین کالاهای اساسی پیشنهادات مختلف داشته و برای تامین منابع مالی این طرح هم نظراتی داشته است.

**دولت پیشنهادهای مجلس را رد کرده اما برای کار دیگری استفاده می‌کند

متفکر آزاد خاطرنشان کرد:‌متاسفانه دولت همه طرح‌ها و پیشنهادات و نظر مجلس یازدهم را برای اجرای طرح تامین کالاهای اساسی رد کرده است. این در حالی است که برخی از این راهکارها را با عجله ابداع کرده که البته برای تامین منابع مالی اجرای کار دیگری این کار را انجام داده است.

وی گفت: متاسفانه دولت با رد همه پیشنهادات نمایندگان جهت تامین منابع مالی اجرای طرح تامین کالاهای اساسی خلاءهای مالی کار خود را رفع کرده است. این در حالی است که پاسخ نمایندگان مجلس به دولتمردان آن است که اگر دولت به دلیل تورم‌زا بودن برخی از این طرح‌ها این پیشنهادات را رد کرده و لی چگونه ممکن است که دولت این پیشنهادات را با عجله برای کار دیگری عملیاتی کرده است.و اگر هم تورم‌زا نبود چرا این پیشنهادات را پای طرح تامین کالاهای اساسی نیاورده است.

** همراهی مجلس با دولت برای رفع مشکلات مردم است نه چیز دیگری

عضو هیأت رئیسه مجلس افزود: ‌نمایندگان مجلس در قبال وضعیت مردم متعهد به پاسخگویی هستند و از این منظر این واقعیت هم وجود دارد که اولویت ما همراهی مجلس با دولت است که البته این همراهی برای رفع مشکلات مردم است.

متفکر آزاد گفت: مجلس از دولت می‌خواهد در پایان سال فعالیتش کنش سیاسی در زندگی و معیشت مردم نکند.

**معیشت مردم کجای پازل قوه مجریه قرار دارد؟

وی درباره اقدام اخیر دولت در افزایش کارمزد از خدمات بانکی هم افزود: مجلس برای تامین منابع مالی اجرای طرح تامین کالاهای اساسی به دولت پیشنهاد داد بود که از تراکنش‌های بانکی مالیات دریافت کند. این در حالی است که علی ربیعی سخنگوی دولت آن را تورم زا اعلام کرده بود. اما بلافاصله بعد مشاهده می‌کنیم این طرح از سوی بانک مرکزی اجرا کرده است و بنا دارد درآمدهای آن را برای مصارف دیگری هزینه کند اما این سؤال وجود دارد که دولت قرار است با این درآمدها چه کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: دولت باید پاسخ دهد معیشت مردم در کجای پازل قوه مجریه قرار دارد و این انتقاد جدی به قوه مجریه وارد است که چرا با لجبازی اجازه اجرای طرح تامین کالای اساسی را در حالیکه منابع مالی آن دیده شده است، نمی‌دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن