فرهنگ و هنر

دو ویژگی بارز آیت الله مصباح یزدی در بیان شاگرد لبنانی

دو ویژگی بارز آیت الله مصباح یزدی در بیان شاگرد لبنانی

شاگرد لبنانی آیت‌الله مصباح یزدی می‌گوید یک وقتی توفیق شد همراه دوستان حزب الله با ایشان به عتبات رفتیم. چنین سفرهایی دور از درس و بحث و اخلاق نظری است.

به گزارش مشرق، عباس غزال از شاگردان لبنانی آیت الله مصباح یزدی، ضمن اشاره به برخی ویژگی‌های شخصیتی ایشان گفت: خیلی‌ها ممکن است اخلاق بگویند، اما در مقام عمل ضعف داشته باشند. آنچه که من طی ۱۵ سال شاگردی آیت‌الله مصباح از ایشان دیدم، اخلاق عملی بود.

بیشتر بخوانید:

موضوعی که آیت الله مصباح را از سایر افراد متمایز می‌کند

وی افزود: یکی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی که هر فردی در اولین برخورد با استاد متوجه می‌شد، تواضع بود؛ همان خصلتی که خداوند بارها دعوت به آن می‌کند. فاصلۀ بین گفتار تا عمل زیاد است؛ یک نفر ممکن است به صورت نسبی تواضع داشته باشد و یا برای ادای تواضع به زحمت بیفتد، اما آیت‌الله مصباح عین تواضع بودند. این حالت، نشانۀ صدق و پاکی و بهره از انوار مقدس پیامبر (ص) و اهل بیت وحی است. ممکن است جایگاه یا مقام فرد او را به تکبر بکشاند، اما آن بزرگوار به هیچ وجه علمش و جایگاهش حجابش نمی‌شد. از ۱۵ سال قبل که برای اولین بار ایشان را دیدم، تاکنون ذره‌ای تغییر در این حالت استاد ندیدم؛ از آن زمان تا به حال همان فرد متواضع بود.

ببینید:

عکس/ مراسم بزرگداشت آیت‌الله مصباح از سوی رهبر انقلاب

غزال مردم‌داری را از دیگر ویژگی بارز آیت الله مصباح معرفی کرد و گفت: دومین ویژگی استاد، مردم‌داری به معنای حقیقی بود. همیشه در دسترس بود و در پستو نبود. کسی برای ملاقات با ایشان به تکلف نمی‌افتاد. فرزندم بیشتر از من به حضور ایشان می‌رسید. یک وقتی توفیق شد همراه دوستان حزب الله با ایشان به عتبات رفتیم. چنین سفرهایی دور از درس و بحث و اخلاق نظری است؛ فرد خودش را در سفر نشان می‌دهد. بنده که خادم استاد مصباح در سفر بودم، ذره‌ای بدی، کژرفتاری یا عصبیت در ایشان ندیدم. آنچه که در کلاس‌ها به ما آموخت، در مقام عمل در استاد مشاهده می‌کردیم.

منبع: تسنیم

  • شهر خبر
  • سعادت رنت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن