فرهنگ و هنر

دیپلم افتخار جشنواره مکزیکی برای مستند «بانو»

مستند بانو

فیلم مستند «بانو» در هفتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های مستقل مکزیک «وراکروز» و در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

به گزارش مشرق، فیلم مستند «بانو» در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستقل مکزیک «وراکروز» در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

«بانو» کاری از مدرسه سینمایی اندیشه و هنر (ماه) به کارگردانی محمد حبیبی منصور در سال ۹۷ تولید شد و روایتگر زندگی پرفراز و نشیب عصمت احمدیان، مادر شهیدان ابراهیم و اسماعیل فرجوانی است.

عصمت احمدیان، پس از جنگ به صورت جدی وارد فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی می‌شود، به طوری که او امروز یکی از بانوان تأثیرگذار و الگو در اهواز است.«بانو» حاصل دو سال همراهی گروه فیلمساز با مادر شهیدان فرجوانی است و تصویری واقعی از زندگی یک زن موفق را نشان می‌دهد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستقل مکزیک «وراکروز» از ۷ تا ۳۰ دسامبر برابر با ۱۷ آذر تا ۱۰ دی در مکزیک برگزار شد و در این دوره از این جشنواره به دلیل معضل کرونا فیلم‌ها روی پلتفرم مخصوص این جشنواره اکران خواهد شد.آثار برگزیده این دوره از جشنواره علاوه بر روزهای برگزاری جشنواره تا دهم ژانویه ۲۰۲۱ برابر را ۲۱ دی‌ماه روی پلتفرم مخصوص این جشنواره برای علاقمندان باقی می‌ماند.

منبع: روزنامه بانی فیلم

  • شهر خبر
  • سعادت رنت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن