اقتصادی

رئیس استاندارد: خودروسازان استانداردهای 85گانه را عملی کنند

يکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۷:۵۴ رئیس استاندارد: خودروسازان استانداردهای 85گانه را عملی کنند

رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر لزوم اجرای کامل استانداردهای 85گانه خودرو، گفت: در ارتباط با حقوق مردم سخت می‌گیریم و خودروسازان متعهد به اجرای آن هستند.

رئیس استاندارد: خودروسازان استانداردهای 85گانه را عملی کنند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌هایی با عنوان «گلایه‌های مردم از دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو بررسی شود» و «کیفیت بسیار پایین قطعات خودرو صفر تحویلی از ایران خودرو» خواستار پیگیری این موضوعات شدند.

در این رابطه غلامرضا شریعتی رییس سازمان ملی استاندارد، صنعت خودرو را بخش غیر قابل انکار در زندگی مردم توصیف کرد و گفت: سازمان استاندارد به عنوان نهادی حاکمیتی باید حامی تولید ملی بوده و از سوی دیگر حقوق مردم را استیفا و از آن صیانت کند.

وی تصریح کرد: موظف هستیم تا علاوه بر حفظ و رعایت حقوق مردم و شهروندان، نقش خود را به ‌عنوان حامی تولید با هدف تحقق شعار سال مبنی بر پشتیبانی و مانع‌زدایی به خوبی ایفا کنیم.

رییس سازمان ملی استاندارد، هدف از تصویب استانداردهای 85 گانه مطابق با استانداردهای روز اروپا را حفظ حقوق مردم و تولیدکننده دانست و گفت: اجرای استانداردها، مقررات فنی و کیفی صرفا تأمین‌کننده حقوق مصرف کننده نیست، بلکه به دنبال استیفای حقوق تولیدکننده برای حضور در بازار جهانی و رقابت پذیری محصولات نیز است.

وی بر لزوم رعایت حقوق مصرف‌کنندگان توسط خودروسازان تاکید کرد و افزود: در ارتباط با حقوق مردم هم سخت می‌گیریم و خودروساز متعهد به اجرای آن است. انتظار داریم طبق برنامه زمانی استانداردهای 85 گانه به صورت کامل محقق شود، سازمان استاندارد نیز نهایت همکاری و حمایت را خواهد کرد.

شریعتی با بیان اینکه باعث افتخار است که محصولات تولید داخل رقیب خودروهای خارجی هستند، گفت: با حمایت و همراهی، صنعت خودروسازی کشور می تواند به جایگاه واقعی خود برسد و به صنعتی ارزآور تبدیل شود، در این صورت است که مردم خودروهای داخلی با کیفیت‌ را به انواع خارجی ترجیح می دهند.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار تریبون هتل پرشین بیمه رازی زمزم هتل پرشین بیمه رازی زمزم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن