سیاسی

رئیس جمهور: تلاش همزمان برای ساخت واکسن و پیش خرید واکسن در جریان است

پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۴:۱۳ رئیس جمهور: تلاش همزمان برای ساخت واکسن و پیش خرید واکسن در جریان است

حسن روحانی بیان کرد: تلاش همزمان برای ساخت واکسن و پیش خرید واکسن از دیگر کشورها در جریان است.

رئیس جمهور: تلاش همزمان برای ساخت واکسن و پیش خرید واکسن در جریان است

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: اجرای چنین تجربه منحصر به فرد در جهان، ابتدا می تواند تضمین کننده سلامت دانش آموزان و خاانواده های آنها و بعد هم جامعه باشد.

‎رئیس جمهور همچنین از تلاش ها و نظارت دقیق مجریان و ناظران برگزاری این آزمون قدردانی کرد و اظهارداشت: مردم و بویژه دانش آموزان نیز درروز گذشته و زمان برگزاری کنکور، با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، نقش مهمی در مقابله با بیماری کرونا و برگزاری کنکوری موفق، ایفا کردند و امیدوارم این روند امروز و دو روز پیش رو نیز تداوم یابد.

روحانی در ادامه جلسه با اشاره به گزارش کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید مجدد بر جدیت و قاطعیت برنظارت و اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مربوط به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم گفت: اقدامات و ابتکاراتی که برای مراسم باشکوه عزاداری های محرم در فضای مجازی و رسانه ملی انجام گرفته، قابل تقدیر است و مطمئنا می تواند شکوه عزاداری برای حضرت اباعبدالله(ع) را حفظ کند.

‎رئیس جمهور همچنین ضمن قدردانی از همکاری طبقات مختلف جامعه و بویژه متولیان و برگزاری کنندگان هیات ها و مراسم عزاداری، تاکید کرد که با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی امسال هم ملت ایران پرچمدار عزاداری ابی‌عبدالله ‌الحسین خواهند بود و عشق و ارادت خود را به خاندان رسالت و اباعبدالله ‌الحسین نشان خواهند داد.

روحانی افزود: برخی از شهروندان طبق یک سنت قدیم برای شرکت در مراسم سنتی عزاداری سالار شهیدان، عمدتا به شهرهای زادگاه خودشان سفر می کردند که از آنها می خواهم با توجه به شرایط خاصی که امسال با آن مواجه ایم، از انجام این سفر خودداری کنند.

‎رئیس جمهور در ادامه جلسه روسای کمیته ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، گزارش کمیته درمان در خصوص میزان پیشرفت ها برای دستیابی به واکسن کرونا و در عین حال بررسی ها برای پیش خرید واکسن از کشورهای سازنده، تصریح کرد: حفظ سلامت مردم برای ما در اولویت است و به همین دلیل در کنار تلاش ها برای ساخت واکسن در کشور، برنامه ریزی های لازم برای پیش خرید واکسن از دیگر کشورها نیز انجام گردد.

روحانی اظهارداشت: در این راستا و برای تامین واکسن، طی هر دو مسیر ساخت و پیش خرید واکسن، در جریان است و قطعا در صورت ساخت این واکسن از سوی هر کشوری، نسبت به پیش خرید آن اقدام می کنیم.

‎در ادامه این جلسه، روسای کمیته های آموزش، درمان و امنیتی و اجتماعی گزارش هایی را از روند اقدامات انجام شده برای آغاز سال جدید تحصیلی از ۱۵ شهریورماه ارائه کردند.

‎رئیس جمهور در پی این گزارش ها تاکید کرد که باید تلاش شود تمامی دستورالعمل ها و برنامه ریزی ها، متناسب با جغرافیای هر منطقه، میزان شیوع بیماری کرونا و در عین حال ظرفیت های آموزشی آنها انجام گیرد.

روحانی با بیان اینکه آموزش فرزندان کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: از تجارب بازگشایی کسب و کارها، مراسم ماه رمضان، برگزاری کنکور و مراسم عزاداری محرم، باید برای سال جدید آموزشی بهره گرفت.

‎رئیس جمهور اظهارداشت: همانطور که اجازه ندادیم کرونا، کسب و کارهای ما را به تعطیلی بکشاند، کنکور را به تعویق بیاندازد و مانع برگزاری مراسم عزاداری محرم شود، با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی برای تضمین و حفظ سلامت دانش آموزان، نباید اجازه دهیم در روند آموزش دانش آموزان کشور نیز خللی ایجاد شود.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن