اجتماعی

راه اندازی سامانه «تصمیم »برای کنترل و کاهش طلاق

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۳۰ راه اندازی سامانه «تصمیم »برای کنترل و کاهش طلاق

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: سامانه «تصمیم»با هدف کنترل و کاهش طلاق از طریق افزایش نفوذ خدمات روان شناختی و ارائه خدمات یکپارچه در سراسر کشور، راه اندازی شده است.

راه اندازی سامانه «تصمیم »برای کنترل و کاهش طلاق

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، فاطمه رضوان مدنی، سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به راه اندازی سامانه «تصمیم» در استان‌های کردستان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و منطقه کیش در روزهای سه شنبه ۲۸و چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه جاری،گفت: تمامی استان های کشور از خدمات این سامانه بهره مند شدند.

وی ادامه داد: دوره آموزشی دسترسی کارشناسان، روانشناسان و دفاتر خدمات پیشخوان دولت به سامانه تصمیم (پیشگیری و کاهش طلاق)، در استان‌های کردستان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و منطقه کیش در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه جاری و با همکاری واحد فناوری سازمان بهزیستی کشور برگزار شده است.

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور افزود: این سامانه با هدف کنترل و کاهش طلاق از طریق افزایش نفوذ خدمات روان شناختی و ارایه خدمات یکپارچه در سراسر کشور و همچنین درراستای اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مشترک با قوه قضاییه برای ارجاع متقاضیان طلاق به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی تحت نظارت سازمان بهزیستی، راه اندازی شده است.

رضوان مدنی گفت: با راه اندازی این سامانه در استان‌های یاد شده، تمامی استان‌های کشور به سامانه تصمیم دسترسی پیدا کرده و می‌توانند از خدمات تخصصی بهره مند گردند.

وی اضافه کرد: متقاضیان طلاق ابتدا باید از طریق سایت زمان zaman.behzisti.net اقدام به ثبت نام و دریافت کد رهگیری کنند و سپس از طریق سامانه تصمیم خدمات ارزیابی چند بعدی تشخصی (غربالگری) و ارجاع به خدمات تخصصی روان شناختی با هدف کاهش اقدام به طلاق و در صورت بروز طلاق، کاهش عوارض آن را دریافت کنند.

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با آرزوی اینکه تلاش همه دست اندرکاران منجر به کاهش شیوع و عوارض این مشکل اجتماعی شود، تکمیل دسترسی همه آحاد جامعه به سامانه ها را گامی در جهت تسهیل برخورداری از خدمات تخصصی سازمان ارزیابی کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن