سیاسی

روحانی: چطور وقتی ادارات،‌ مترو و بازار باز است کنکور را عقب بیاندازیم؟

شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۱:۴۵ روحانی: چطور وقتی ادارات،‌ مترو و بازار باز است کنکور را عقب بیاندازیم؟

رئیس جمهور گفت: اگر نمی توانیم یک آزمون برگزار کنیم پس چگونه می توانیم بگوییم مغازه ها و ادارات باز باشد و به مردم اجازه بدهیم که به مسافرت بروند؟ چطور مغازه، باغ، بازار، ادارات، مترو و اتوبوس باز است؟ این آزمون هم مثل همان‌ها است.

روحانی: چطور وقتی ادارات،‌ مترو و بازار باز است کنکور را عقب بیاندازیم؟

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به روز بزرگداشت پزشک اظهار داشت: امسال باید تبریک جانانه تری را تقدیم پزشکان جامعه کنیم. پزشکان ماه میشه در خط مقدم سلامت مردم بودند و همیشه تلاش کردند و به قسم خودشان پایبند بودند و پزشکان ما همواره کار خودشان را به عنوان یک شغل تلقی نمی‌کردند بلکه به عنوان یک وظیفه و تلاش عاشقانه برای سلامت مردم تلقی می‌کردند.

وی افزود:‌ انسان ویژگی خاص خود را دارد و ما الان وارد هفتمین ماه از مقابله با ویروس کرونا شدیم و در این مقابله مدافعان سلامت کار بسیار بزرگی را انجام دادند و همه آنهایی که در بیمارستان مختلف به عنوان یک زنجیر به هم پیوسته تلاش می کنند همه را ما به عنوان خط مقدم مدافعان سلامت مردم می‌شناسیم.

روحانی با بیان اینکه کسانی که در مقابل با این ویروس جان عزیز خود را از دست دادند به خانواده‌های بزرگشان تسلیت می گوییم و برای آنها آرزوی توفیق می‌کنیم گفت: امروز در جلسه ستاد ملی به عنوان نمونه سه خانواده از خانواده های پزشکانی که جان خودشان را در این راه فدا کرده بودند و به شهادت رسیده بودند دعوت شده بودند و از آن‌ها به عنوان نمونه تقدیر و تشکر شد. البته تشکر ما نسبت به همه خانواده های عزیز هست و در برابر همه این خانواده‌هایی که صبر و تحمل کردند و می‌کنند تواضع می‌کنیم.

رئیس جمهور ضمن تشکر از مقابله با بیماری کرونا در موج دوم شیوع آن اظهار داشت:‌ موج اول نوع خاصی سخت بود چون در مورد چگونگی این ویروس آشنا نبودیم و نمی دانستیم که خطرات آن چه مقدار است و یا چه نوع دارو و درمان میتواند مفید باشد و چه نوع مراقبتی می‌تواند امنیت بیشتری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ماه اسفند و اوایل فروردین دو ماه بسیار سختی را گذراندیم اما موج دوم که از اواخر خرداد شروع شد و همه تیر و مرداد ما را در بر گرفت مقداری متفاوت بود و این موج، وسیع تر و سنگین تر و مهاجم تر شد و این آماری که افراد با سن ۳۰ سال و چهل سال در میان فوت شدگان مشاهده می کنیم در موج اول کم و در موج دوم بیشتر شد و معلوم است که شرایط مقداری متفاوت شده و استان های زیادی درگیر شده اند.

رئیس‌جمهور افزود: وقتی از ۳۱ استان بیش از ۲۰ استان درگیر می شوند کار بسیار سخت می شود و جا دارد که از کادر درمان و همه مدیران و مسئولین به استانداران و دانشگاه های پزشکی سپاسگزاری کنیم. اینکه امروز با یک نفس راحت و لبخند به نمودار بعضی از استان‌ها نگاه می کنیم که چقدر پیک بلند داشتند و چگونه با زحمت همگانی این پیک به پایین آمده شرایط برای ما آرامش‌بخش شده یعنی استکار بزرگی انجام گرفته است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به برگزاری آزمون های سراسری به کنکور و مصادف شدن آن با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: برای ما و چگونه انجام شود سخت بود چون بعضی ها می گفتند بگذارید کنار و یکی از مسئولین به من تلفنی می گفت که این مسئله را کنار بگذارید و یک سال دیرتر برگزار کنید. بله؛ می‌شود گفت که یک سال دیرتر؛ ولی گفتنش خیلی سخت است.

وی اظهار داشت: عمر، آرزو و امید و و برنامه ریزی یک جوان و یک خانواده. حالا ما بگوییم که یک سال صبر کن و بیان دانشگاه های پایین که می توانی شرکت کن. یک وقت هست که در آزمون سراسری شرکت می‌کند ولی نمره کافی نمی آورد اما وقتی نمی‌گذاریم که ورود پیدا کند خیلی سخت است.

روحانی افزود: از طرف دیگر ما اگر نمی توانیم یک آزمون برگزار کنیم پس چگونه می توانیم در این ویروس بگوییم مغازه ها ادارات باز باشد و به مردم اجازه بدهیم که به مسافرت بروند؟ اینها همه مشابه هم هستند و چطور مغازه، باغ، بازار، ادارات، مترو و اتوبوس باز است و چطور مسافرت به استان‌ها آزاد است؟ این آزمون هم مثل همان‌ها است.

رئیس‌جمهور گفت: البته این کار مهمی است که یک مرتبه یک جمعیت عظیم را در سالن ها جمع می کنید و می خواهند امتحان بدهند و اگر مراقبت نشود نگرانی کاملاً درست است.

ادامه دارد…

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن