اجتماعی

سارقان مسلح «کرونایی» در دام پلیس+ جزئیات

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ – ۱۶:۲۳ سارقان مسلح «کرونایی» در دام پلیس+ جزئیات

معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارقان مسلحی خبر داد که تحت عنوان مأمور کرونا و به بهانه ‌ضدعفونی وارد منزل مالباختگان شده و سرقت ‌کرده بودند.

سارقان مسلح «کرونایی» در دام پلیس+ جزئیات

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس،‌ معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی از دستگیری افرادی‌ خبرداد که تحت عنوان مامور کرونا و به قصد ضدعفونی کردن منازل، وارد خانه های مردم شده و اموال آنان را به سرقت می بردند.

برپایه این گزارش اسفند ماه سال گذشته و همزمان با آغاز بیماری کرونا و افزایش استرس مردم، چهار نفر تحت پوشش انجمن های مردم یاری و به بهانه سم پاشی و ضدعفونی کردن برای مقابله با ویروس کرونا به منزلی واقع در غرب تهران وارد می شوند.

این‌ افراد با تهدید سلاح کمری و سلاح سرد، با بستن دست و پای اهالی ساختمان اقدام به سرقت مسلحانه و ربودن طلا و وجوه نقد از مالباختگان به ارزش تقریبی یکصد و پنجاه میلیون تومان و خودروی سواری پژو پارس متعلق به صاحب منزل، می کنند.

براین‌‌ اساس‌‌ تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی در صحنه حاضرمی‌شوند.‌

کارآگاهان‌‌ پس از تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته مستقر در مسیر ورود و خروج سارقان و‌ فرار آنان از صحنه، تحرکات چهار جوان را‌‌ که در حوالی منزل مذکور، پرسه زده و سپس سوار بر یک دستگاه خودروی سواری تیبا محل را ترک می کنند، به عنوان قوی ترین فرضیه پلیسی مورد رصد قرار‌ می‌دهند.

درنهایت با اقدامات پلیسی و فنی و با بهره گیری از امکانات نوین مخابراتی، شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت که در نهایت با اجرای ‌چهار عملیات پلیسی منسجم و همزمان چهار متهم در محدوده پیکان شهر و مسعودیه شناسایی و دستگیر شدند.

در بازرسی از منزل متهمان یک قبضه سلاح غیر واقعی طرح لاما، مقادیری قطعات لوازم خودروی _احتمالا مسروقه_ و مقادیری از طلاهای مالباختگان به ارزش ریالی تقریبا پنجاه میلیون تومان و خودروی سواری پژو پارس مسروقه کشف و ضبط شد.

در ادامه، برای دستگیری سایر همدستان احتمالی، با اقدامات فنی و تعقیب، یک متهم دیگر که متواری بود نیز مورد رصد اطلاعاتی قرار گرفت‌که با ایجاد یک قرار صوری، در نهایت وی نیز در خیابان وحدت اسلامی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد و به طرح ریزی سرقت و مشارکت در جرم، اعتراف کرد.

سرهنگ ‌کارآگاه ‌مرتضی‌ ‌نثاری معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی برای شناسایی و کشف دیگر جرائم ارتکابی احتمالی و دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

انتهای پیام/ 

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن