سیاسی

سردار سلیمانی: مسجد زمینه بهره‌مندی از سبک و سیاق زندگی معنوی و اسلامی را فراهم کرده است

پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۵:۲۴ سردار سلیمانی: مسجد زمینه بهره‌مندی از سبک و سیاق زندگی معنوی و اسلامی را فراهم کرده است

رییس سازمان بسیج مستضعفین طی پیامی تاکید کرد: مسجد کانون موثری است که علاوه بر اینکه نقش خود را به عنوان یک نهاد موفق اجتماعی به خوبی ایفا نموده بلکه زمینه بهره‌مندی از سبک و سیاق زندگی معنوی و اسلامی را فراهم کرده است.

سردار سلیمانی: مسجد زمینه بهره‌مندی از سبک و سیاق زندگی معنوی و اسلامی را فراهم کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین با صدور پیامی روز جهانی مسجد را تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

(مسجد، نه‌فقط در زمان ما و نه‌فقط در کشور عزیز اسلامى ما، بلکه در نقاط مختلف عالم و در طول تاریخ، منشأ آثار بزرگ و نهضت‌ها و حرکت‌هاى اسلامى بزرگى شده است) مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

زمانی که حضرت امام راحل(رحمة الله علیه) می‌فرمودند: سربازان من در گهواره اند، هیچ کس معنای آن را درک نمی‌کرد، آینده ای پس از سال‌های اولیه نهضت اسلامی را کسی نمی‌توانست حدس بزند، چه رسد به آنکه بخواهد تحلیل کند. مسجدهای شهر، محل پرورش انسان‌های وارسته ای بود که بعدها به پهلوانان پاسداری از انقلاب اسلامی شهره شدند. جوانانی که همه عزت خود را در امامشان یافته بودند و در واقع مسجدها، به سنگرهای دفاع از نظام و انقلاب تبدیل شدند که تا به حال نیز دشمنان اسلام و انقلاب کینه دیرینه خود را از مسجد به دل دارند و موفقیت تمامی هجمه های فرهنگی خود را در رهایی جوانان و نوجوانان ما از مسجد می‌دانند.

مسجد کانون موثری است که علاوه بر اینکه نقش خود را به عنوان یک نهاد موفق اجتماعی در طول حیات ارزشمند خویش به خوبی ایفا نموده بلکه به صورت فردی نیز زمینه تمسک و بهره‌مندی از رفتارهای اجتماعی، شخصی و خانوادگی و همچنین بهره‌مندی از سبک و سیاق زندگی معنوی و اسلامی در این امور از طریق مبلغان، روحانیون و عالمان وارسته دینی در قالب سخنرانی، وعظ و خطابه در منابر مساجد که یکی از عناصر و اجزای مهم مساجد در انتقال پیام محسوب می‌شود فراهم کرده است.

در گام دوم انقلاب اسلامی رهبری فرزانه انقلاب به حضور جوانان به عنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی اشاره نموده اند که لازمه تحقق این هدف متعالی و حضور مدیران جوان، کارگزارن جوان، اندیشمندان جوان، فعالان جوان، در همه میدان های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین المللی احیا مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج به عنوان سنگر اول دفاع از نظام و انقلاب اسلامی در سطح محلات کشور است.

در سال گذشته و در ادامه آن در سال جاری و با شیوع ویروس منحوس کرونا و کمک‌هایی که از سوی مساجد از همه جنبه های مادی و معنوی به مردم عزیزمان صورت گرفت که همچون ایام دفاع مقدس نقش مسجد و اصحاب مسجد اعم از روحانیون، هیأت امنا، بسیجیان و همه فعالان مسجدی را برای همه مردم روشن و واضح گردانید.

اینجانب نیز ضمن اغتنام فرصت، همه تلاش‌های خستگی ناپذیر عزیزان فعال در مساجد را ارج نهاده و ۳۱ مردادماه، روز جهانی مسجد را به همه هم‌میهنان عزیزمان خاصه ارکان مساجد در جای جای میهن اسلامی تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان توفیقات روز افزون برای شما عزیزان مسئلت می‌نمایم.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن