فرهنگ و هنر

سهم ۸۳ درصدی غیرتهرانی‌ها در فروش تابستانه کتاب

سهم ۸۳ درصدی غیرتهرانی‌ها در فروش تابستانه کتاب

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: ۸۳درصد از کل فروش طرح تابستانه کتاب ۹۹ متعلق به استان‌های غیر از تهران است.

به گزارش مشرق، رجبعلی سالاریان با بیان اینکه با سپری‌شدن یک هفته از آغاز طرح تابستانه کتاب، ۲۵۰هزار و ۱۵۷ نسخه کتاب به مبلغ ۹میلیارد و ۴۵۱میلیون و ۹۸۸هزار و ۶۸۶ تومان به‌ فروش رسیده است.

وی اظهار کرد: در این طرح، تاکنون استان تهران ۱۷درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده است و استان‌های اصفهان، خراسان رضوی و فارس هر کدام به ترتیب، ۱۱، ۱۰ و ۷درصد کل فروش در طرح تابستانه‌کتاب را از آن خود کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران افزود: تنها ۱۵درصد از تعداد کتاب‌های به فروش‌ رفته در چهاردهمین دوره یارانه حمایتی از کتابفروشان از سوی ۱۱۹ کتابفروش تهرانی عضو طرح تابستانه کتاب به فروش رفته است. کتابفروشی‌های این استان توانسته‌اند ۳۷ هزار و ۵۴ نسخه کتاب به مبلغ یک میلیارد و ۵۹۸ میلیون و۴۳۷ هزار و ۲۴۳ تومان در بازه زمانی یک هفته از اجرای این طرح بفروشند.

سالاریان با بیان اینکه ۸۵ کتابفروش فعال استان اصفهان نیز توانسته‌اند در این دوره از طرح، ۱۰ درصد از ۲۵۰ هزار نسخه کتاب به فروش رفته در این طرح تابستانه کتاب را به خود اختصاص دهند، عنوان کرد: این استان با ۸۵کتابفروشی سهم ۱۱درصدی کتابفروشی‌های عضو طرح را به نام خود ثبت کرده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران درباره مشارکت کتابفروشی‌های استان خراسان‌رضوی در طرح تابستانه کتاب گفت: ۲۷هزار و ۳۳۰ نسخه کتاب به مبلغ ۹۴۳میلیون و ۶۳۹هزار و ۶۴۸تومان از سوی ۸۰ کتابفروشی در اختیار خریداران کتاب قرار گرفته است.

سالاریان در پایان گفت: علاقمندان و خریداران کتاب تا ۳۰ مرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب که اطلاعات و فهرست آنها به تفکیک هر استان در سایت طرح‌های فصلی کتاب ثبت شده است، کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان را با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن