سیاسی

شاوردیان: باید ضعف قانونی مجازات توهین کنندگان به ادیان الهی در جهان رفع شود

سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ – ۱۵:۰۴ شاوردیان: باید ضعف قانونی مجازات توهین کنندگان به ادیان الهی در جهان رفع شود

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس با بیان اینکه باید ضعف‌های قانونی برای مجازات توهین‌کنندگان به ادیان الهی در جهان برطرف شود، گفت: سخنان توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت پیامبر اسلام(ص) درواقع توهین به ساحت همه پیامبران ادیان الهی است و از سوی هیچ یک از پیروان ادیان الهی مختلف قابل پذیرش نیست.

شاوردیان: باید ضعف قانونی مجازات توهین کنندگان به ادیان الهی در جهان رفع شود

آرا شاوردیان، نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اهانت اخیر در فرانسه به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام(ص) گفت: در شرایط کنونی که جامعه جهانی نیاز به آرامش دارد، اظهار نظرهای شخصی و خارج از مسیر صلح و اعتدال و به اعتبار سمت و جایگاه های سیاسی، فقط باعث توسعه افراطی گری، تحریک احساسات و ایجاد ابهامات و انتظارات بی پاسخ مردم شده و باب گفتگوهای جهانی و ملل مختلف را می‌بندد.

وی افزود:‌ امروزه احترام رهبران کشورها به قوانین بین المللی بیش از پیش ضرورت دارد تا همبستگی جامعه جهانی را تقویت نماید و در مقابل، باید از مواضع بی منطق و چشم پوشی از ضعفهای حقوق بشر که باعث ناکارآمدی روابط و حقوق بین الملل حاکم بر جامعه جهانی و از بین رفتن نظم آن میشود، پرهیز گردد.

نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور فرانسه که به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل می‌بایست در راستای تحقق صلح در جهان بکوشد، در سخنان اخیر خود به این مهم توجه نکرده و با توهین به ساحت پیامبر اسلام که در عین حال توهین به ساحت پیامبران همه ادیان الهی است، بر اختلافات و سؤتفاهم‌ها دامن زده که از سوی هیچ یک از پیروان ادیان الهی قابل قبول نیست.

شاوردیان خاطرنشان کرد: این درحالی است که طرد افراطی گری با هر عنوان، احترام کامل به ادیان الهی و تلاش برای رفع ضعف قانون در کیفر مرتکبین بی حرمتی به باورهای پیروان ادیان الهی، از اصولی است که باید ترویج و تاکید شود.

وی در پایان گفت: همان طور که گفتم توهین به ساحت پیامبر اسلام(ص) در فرانسه توهین به پیامبران سایر ادیان است و باید ضعف‌های قانونی برای مجازات این توهین‌کنندگان رفع شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن