اقتصادی

شفاف‌سازی رئیس کل بانک مرکزی در گزارش به مردم

جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۲:۴۳ شفاف‌سازی رئیس کل بانک مرکزی در گزارش به مردم

رئیس کل بانک مرکزی هدف از نوشته‌های خود در فضای مجازی را شفاف‌سازی در کارها و ارائه گزارش به مردم عنوان کرد.

شفاف‌سازی رئیس کل بانک مرکزی در گزارش به مردم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی در صفحه شخصی خود اعلام کرد: بارها از این صفحه سیاست و برنامه‌های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته‌ام. هدف اصلی از این نوشته‌ها، ارائه شفافیت در کارها بوده است.

من به خوبی می‌دانم که با توضیح سیاست‌ها بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می‌پردازند و تجزیه و تحلیل می‌کنند، این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آنها استفاده کرده‌ام، اما در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته‌ها و مصاحبه‌ها نادیده گرفته می‌شود؛ اول شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد.

در شرایط عادی بدیهی است که بسیاری از پیشنهاد‌ها و راهکارها قابل انجام است، ولی در اوضاع کنونی که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد اندکی انصاف و مسؤولیت‌پذیری در تحلیل و سخن گفتن با توجه به عوامل مؤثر خارجی از کنترل می‌طلبد. دوم کارها و اقداماتی که بانک مرکزی در این دوره دو ساله انجام داده و می‌دهد، بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع شما مردم عزیز رسیده و نتایج آنهم دیده می‌شود، اما بخش مهمی از اقدامات خدمتگزاران شما مردم در بانک مرکزی مربوط به فعالیت‌هایی است که برای جلوگیری از سوءاستفاده واضعان فشار حداکثری، سخنی از آنها به میان نیاورده‌ام.

اگر نبود این بخش اقدامات و تلاش‌ها بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگ‌تری اقتصاد کشور را دچار عدم تعادل‌های جدی می‌کرد، اگرچه به هیچ عنوان منکر مشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم. من و همکارانم علی رغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تأمین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم. امیدوارم بعد از این که با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم، مردم را در جریان اقدامات و سختی‌های راهی که آمده‌ایم قرار دهم.


یادداشت عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن