سیاسی

شورای خواهران بسیج دانشجویی تهران بزرگ: خانم ابتکار! به‌جای اظهارات تکراری پاسخگوی عملکردتان باشید

پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ – ۰۰:۵۸ شورای خواهران بسیج دانشجویی تهران بزرگ: خانم ابتکار! به‌جای اظهارات تکراری پاسخگوی عملکردتان باشید

شورای هماهنگی خواهران بسیج دانشجویی تهران بزرگ ضمن انتقاد از برخی اظهارات معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به وی نوشت: خانم ابتکار بهتر است به جای بیان چنین مطالبی پاسخگوی عملکرد خود باشید.

شورای خواهران بسیج دانشجویی تهران بزرگ: خانم ابتکار! به‌جای اظهارات تکراری پاسخگوی عملکردتان باشید

به گزارش حوزه دانشگاهی خبرگزاری فارس، شورای هماهنگی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ طی نامه‌ای ضمن انتقاد از برخی اظهارات معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به وی نوشت: خانم ابتکار بهتر است به جای بیان چنین مسائلی پاسخ دهید در حوزه حمایت از زنان سرپرست خانوار، ارتقاء جایگاه واقعی زن در جامعه، تسهیل ازدواج و… چه اقداماتی انجام داده اید.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سرکار خانم ابتکار؛ معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

سلام علیکم؛

به نظر می رسد اظهارات تکراری و مغالطه گونه اخیر شما تلاشی فرافکنانه برای فرار از پاسخگویی در مقابل عملکرد ضعیف دولت یازدهم در حوزه زن و خانواده و دیگر عرصه ها می باشد.

این شبهات بی اولویت، ضعیف و و بعضاً بی ربط به جایگاه و مسئولیت شما بارها توسط اندیشمندان و مسئولین کشور پاسخ داده شده است و مطرح شدن چندباره آنها در مصاحبه ای یکسویه و بدون حضور منتقد روشی نخ نما و قدیمی است که نمی تواند مانع پاسخگویی شما در قبال عملکرد پرابهامتان چه در سمت ریاست سازمان محیط زیست و چه در سمت معاونت زنان ریاست جمهوری باشد.

با این وجود جهت روشن شدن افکار عمومی نکاتی را مطرح می کنیم:

آنهایی که کمی با تاریخ انقلاب آشنایی دارند می دانند بخش عمده اقدامات افراطی و متحجرانه در ابتدای انقلاب از جمله دیوار کشیدن در دانشگاه ها و مخالفت با ویدئو و عینک دودی توسط جریانی صورت گرفت که امروز خود را معتدل و اهل تعامل با دنیا می خوانند و با بی شرمی دیگران را به افراط و تحجر متهم می کنند.

در رابطه با برجام و سیاست خارجه بارها رهبر انقلاب تأکید فرمودند که با گفتگو و تعامل با دنیا مخالف نیستیم اما این تعامل باید با از موضع عزت و با تعهدات برابر باشد و تنفس مصنوعی به جنازه ی بی روح برجامی که از منظر مسئولین همین دولت تقریباً هیچ منفعتی برای ما نداشته عاقلانه به نظر نمی رسد.

در سال پایانی دولت دوازدهم، سوالاتی نسبت به عملکرد شما مطرح است که بهتر است بجای طرح حواشی بی اولویت و فرافکنی به آنها پاسخ دهید: سوالات بسیاری از عملکرد نامعلوم و البته ضعیف در ادوار مختلف مدیریتی تان مطرح است از اینکه چطور در کسوت قبلی مسئولیتی جاسوسان زیست محیطی به نام حمایت از یوزپلنگ به جمع آوری اطلاعات امنیتی مشغول شدند و یا برای شکار حیوانات در حال انقراض مجوز صادر نمودید؟ و یا در دوران مسئولیت فعلیتان

توضیحی درباره خارج شدن اطلس زنان از کشور دارید؟ آیا دانشجویان نیز امکان دسترسی به این اطلس را دارند؟

شما چه اقداماتی برای ارتقاء جایگاه واقعی زن در جامعه صورت دادید؟

چه حمایت هایی از زنان سرپرست خانوار انجام دادید؟

چه برنامه هایی برای تشویق دختران مجرد که تعداد آنان رو به فزونی است به ازدواج آسان و فرزندآوری انجام دادید؟ و آیا به بحران جمعیتی آینده ایران اعتقادی دارید؟

چه اقداماتی برای تسهیل ازدواج 12 میلیون جوان مجرد صورت دادید؟ و صدها سوال بی پاسخ دیگر…

در پایان تأکید می کنیم بجای طرح مسائل بی اهمیتی مثل گواهی نامه، کودک همسری و … که در جای خود و بر مبنای مطالعات علمی در مراکز فقهی و دانشگاهی قابلیت طرح و بحث و تبدیل شدن به قانون و مقررات را داراست، از زمان کوتاه باقی مانده از عمر دولت استفاده نمایید و و بخشی از کوتاهی های خود را جبران نمایید.

جنبش دانشجویی در ادامه دعوت های بی پاسخ گذشته از جنابعالی، مجدداً از شما دعوت می نماید تا با حضور در محافل دانشجویی نسبت به سوالات مطرح شده و باقی مانده پاسخگو باشید.

والعاقبه للمتقین.

انتهای پیام/

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون بیمه رازی زمزم بایا لاستیک بارز بیمه البرز رسپینا سفر می ایران فان هفت گردون بیمه رازی زمزم بایا لاستیک بارز بیمه البرز رسپینا سفر می ایران فان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن