سیاسی

شیوه قیام و قعود برای رای‌گیری نمایندگان حذف می‌شود

يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ – ۰۸:۵۴ شیوه قیام و قعود برای رای‌گیری نمایندگان حذف می‌شود

نمایندگان مجلس طرحی تدوین کردند که در صورت تصویب نهایی آن، در تمام موارد رای گیری مخفی و یا علنی، رای گیری با استفاده از دستگاه الکترونیکی انجام می‌شود، مگر آنکه با پیشنهاد یکی از نمایندگان و رای اکثریت به انتخاب شیوه دیگری رای دهد.

شیوه قیام و قعود برای رای‌گیری نمایندگان حذف می‌شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ نمایندگان مجلس طرحی طراحی کرده‌اند که در صورت تصویب نهایی آن، در تمام موارد رای گیری مخفی و یا علنی، رای گیری با استفاده از دستگاه الکترونیکی انجام می‌شود، مگر آنکه با پیشنهاد یکی از نمایندگان و رای اکثریت به انتخاب شیوه دیگری رای دهد.

به نظر می‌رسد در صورت تصویب نهایی طرح شیوه‌ هایی همچون قیام و قعود برای رای گیری نمایندگان حذف شده و صرفا به صورت سیستمی انجام خواهد شد.

به گزارش فارس متن طرح اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراما طرح ذیل که به امضای ۱۷ نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می شود.

مقدمه (دلایل توجیهی):

اتلاف وقت مجلس در رای گیری‌ها خصوصا در ابتدای دوره ایجاب می‌کند تا این اتلاف وقت‌ها به حداقل برسد. برای افزایش کارآمدی مجلس این طرح تهیه شده است.

لذا طرح ذیل تقدیم می‌شود:

عنوان طرح

طرح اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

ماده ۱- جزء ۲ بند الف ماده ۱۰۸ به شرح ذیل اصلاح می شود:

۲- در مورد کلیات هر طرح یا لایحه، ابتداء سخنگوی کمیسیون اصلی حداکثر ده دقیقه گزارش می‌دهد، پس از آن دو نفر مخالف و دو نفر موافق (در صورت نیاز، به تشخیص رئیس جلسه حداکثر سه نفر مخالف و سه نفر موافق) به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق و سپس نماینده دولت و پس از آن سخنگوی کمیسیون هر کدام حداکثر پنج دقیقه صحبت می‌کنند.

ماده ۲- یک تبصره به عنوان تبصره ۲ به ماده ۱۱۸ اضافه میشود:

تبصره ۲: در تمام موارد رای گیری مخفی و یا علنی، رای گیری با استفاده از دستگاه الکترونیکی انجام می‌شود، مگر آنکه با پیشنهاد یکی از نمایندگان و رای اکثریت حاضرین مجلس به انتخاب شیوه دیگری رای دهد.

جعفر قادری – مجید نصیرائی – روح اله نجابت – سیدمحمد مولوی – سیدمحمدرضا میرتاج الدینی – جلال محمودزاده – احسان ارکانی – بهزاد رحیمی – علی اکبر کریمی – محمدتقی نقدعلی – بهروز محبی نجم آبادی – حسن نوروزی – سیدعلی یزدی خواه – علی بابائی کارنامی – سیدمسعود خاتمی – سیدکاظم دلخوش اباتری – جواد نیک بین

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن