اقتصادی

صادرات 78 میلیون دلاری مبلمان در سال گذشته/ تامین مواد اولیه شرط استمرار صادرات مبل

جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۰:۴۳ صادرات 78 میلیون دلاری مبلمان در سال گذشته/ تامین مواد اولیه شرط استمرار صادرات مبل

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان با اشاره به افزایش صادرات مبلمان در سال گذشته، گفت: برای استمرار روند صادرات، باید مواد اولیه مورد نیاز این صنعت به موقع تامین شود.

صادرات 78 میلیون دلاری مبلمان در سال گذشته/ تامین مواد اولیه شرط استمرار صادرات مبل

حسن احمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به شرایط خوب صادرات مبلمان، گفت: افزایش قیمت ارز بر روند صادرات مبلمان اثرات مثبتی داشته است.

وی افزود: کشورهای عمان، قطر، دوبی، عراق، افغانستان، آذربایجان، تاجیکستان و ارمنستان از کشورهای هدف صادراتی مبلمان کشورمان است.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان کشور، افزود: خوشه‌های صنعتی تولید مبلمان که در کشور به وجود آمده، هر کدام از این مجموعه‌ها، صادرات مبلمان به یک کشور را به عهده دارند، به عنوان مثال تولید کنندگان مبلمان در غرب کشور محصولات صادراتی به عراق را تامین می‌کنند و تولید‌کنندگان خوشه صنعتی جنوب کشور نیز صادرات محصولات صادراتی مبلمان به کشورهایی مانند عمان و قطر را تامین می‌کنند.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان کشور افزود: در سال 97، ارزش صادرات مبلمان کشور بیش از 20 میلیون دلار بود که در سال 98 صادرات در این بخش به بیش از 78 میلیون دلار افزایش یافت و امیدواریم که امسال نیز رقم صادراتی در این بخش از صنعت افزایش یابد.

وی گفت: اگرچه افزایش قیمت ارز باعث شده تا ارزش صادرات افزایش یابد، اما صادرات این کالا به لحاظ تناژ نیز افزایش یافته است.

احمدیان با اشاره به مشکلات تامین مواد اولیه در این صنعت اظهار داشت: برای استمرار و توسعه صادرات مبلمان اگرچه باید مواد اولیه مورد نیاز این صنعت به موقع و به آسانی تهیه شود، اما در حال حاضر دست‌اندرکاران این صنعت با مشکل تامین مواد اولیه مواجه‌اند.

وی اظهار داشت: بی‌ثباتی نرخ ارز موجب نوسان قیمت ماده اولیه و قیمت تمام شده می‌شود که این مساله بر روی تولید و صادرات اثرات به شدت منفی خواهد داشت.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن