اقتصادی

صدور مجوز فعالیت تالارهای پذیرایی در مناطق زرد کرونایی/ اصناف با برگزاری نمایشگاه بهاره مخالفند

سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ – ۰۶:۴۷ صدور مجوز فعالیت تالارهای پذیرایی در مناطق زرد کرونایی/ اصناف با برگزاری نمایشگاه بهاره مخالفند

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اجازه بازگشایی تالارهای پذیرایی در مناطق زرد کرونایی داده می‌شود.

صدور مجوز فعالیت تالارهای پذیرایی در مناطق زرد کرونایی/ اصناف با برگزاری نمایشگاه بهاره مخالفند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سعید ممبینی در نشستی با حضور روسای اتحادیه‌های تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک، کیف و کفش گفت: درصدد هستیم با تدوین پروتکل های تکمیلی برای صنوف مختلف، شرایطی ایجاد شود تا همه کسب و کارها بتوانند در صورت تداوم شرایط کرونایی اجازه فعالیت داشته باشند و این مساله یکی از کارهای لازمی بود که برای جلوگیری از صدمه بیشتر به بدنه اصناف باید صورت می‌گرفت.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: بیماری کرونا اثرات بسیار زیادی بر اقتصاد کشور به خصوص بخش اصناف و بویژه برخی از صنوف که کالا و خدماتشان تابع شرایط متعدد مانند تغییر فصل و مد بودند، مانند صنف پوشاک، کیف و کفش و … داشت که این صنوف در سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی و تعطیلی های مکرر نتوانستند کالای خود را عرضه و به فروش برسانند و به همین دلیل ضرر و زیان زیادی را متحمل شدند .

وی بیان داشت: خوشبختانه در روند برنامه های مقابله با شیوع کرونا در ستاد ملی کرونا و کمیته های فرعی آن تصمیمات خوبی گرفته شد که اثر بخشی بالا داشت از جمله طرح جامع مدیریت هوشمند مبارزه با کرونا که سبب شد تا بیماری کرونا به شدت مهار شود و این مساله به رعایت دقیق پروتکل ها و تقویت نظارت ها بر می‌گردد که عموم مردم به ویژه فعالان صنفی نقش بسیار مهمی در کنار کادر درمانی داشتند.

ممبینی افزود: تصمیم بر این شد که با توجه به شرایط تدوامی بیماری کرونا حتی المقدور صدمه بیشتری به بدنه اصناف وارد نشود. لذا با برنامه ای تدوین شده در صدد هستیم برای رسته های مختلف پروتکل های تکمیلی تدوین گردد، که صنوف در شرایط زرد، نارنجی و بعضا شرایط قرمز اجازه فعالیت داشته باشند و در تدوین پروتکل ها از نظرات کارشناسی صاحبان و ذی نفعان آن صنف نظرخواهی صورت گرفته است.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در هفته گذشته جلسه ای نیز با حضور رئیس اتحادیه تالارداران پذیرایی برگزار شده بود، اظهار کرد: پروتکل های جدیدی برای اتحادیه تالار داران پذیرایی مصوب شد که بر اساس آن اجازه فعالیت به تالار داران در مناطق زرد داده خواهد شد و پروتکل ها به گونه ای طراحی شده که در مناطق نارنجی نیز تالارداران با ظرفیت محدود می توانند فعالیت داشته باشند.

ممبینی تاکید کرد: این اصل را سرلوحه قرار دادیم که در صورت تداوم شرایط کرونایی فعالیت کسب وکارها متوقف نشود و صنوف بتوانند در بازار پایان سال که پیک خرید می باشد با استفاده از تخفیف های مناسب و تقویت فروش و ترغیب به خرید بخشی از خسارت سال گذشته خود را جبران کنند.

وی با تاکید بر اینکه ضرورتی به برگزاری نمایشگاه های بهاره نیست، تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه ها آسیب بیشتری به صنوف وارد می کند، چرا که سهم بازار اصناف را خواهند برد و نکته دیگر اینکه تجمع ها در نمایشگاه ها بیشتر بوده و کنترل و رعایت پروتکل ها مشکل تراست، و با توجه به کثرت واحدهای صنفی ضرورتی به برگزاری نمایشگاه های بهاره نیست و در طی نامه‌ای از وزارت صمت درخواست کردیم از صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاه های پایان سال خوداری کند.

رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: پروتکل های تکمیلی به ستاد ملی کرونا ارائه خواهد شد و با تایید آن در کمیته های فرعی ستاد ملی کرونا ، هفته آینده جلسه ای را به صورت ویدئو کنفراس با روسای اتحادیه های مربوطه در کشور با حضور روسای اتحادیه های تهران برای انتقال تجربیات و نقطه نظرات و کمک به هرچه بهتر اجرا شدن این طرح خواهیم داشت.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن