اقتصادی

ضوابط تاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای تسهیل می‌شود+ سند

چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۵:۵۶ ضوابط تاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای تسهیل می‌شود+ سند

هیات مقررات زدایی و تسهیل کسب و کار وزارت اقتصاد در رابطه با ضوابط ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازنگری کرد.

ضوابط تاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای تسهیل می‌شود+ سند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوبه جلسه چهلم تاریخ 1399/05/20 در خصوص بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص مقررات و رویه های مخل کسب و کار حوزه فعالیت فروشگاه های زنجیره ای با عنایت به بررسی های انجام شده در خصوص موضوع مذکور، هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به شرح ذیل اتخاذ تصمیم نمود.

۱- مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه کشوری صنف فروشگاههای زنجیره‌ای با رعایت دو اصل:۱- کاهش "حداقل متراژ" در حد امکان و ۲- متناسب سازی حداقل متراژ" با نوع فعالیت، ضابطه حداقل متراژ ثابت برای تمام دسته های شغلی را مورد بازنگری قرار دهد و نتیجه را ظرف مدت یک ماه به هیات ارایه نماید.

2- ضابطه "تأسیس حداقل دو شعبه در دو شهرستان به دلیل عدم انطباق با ماده (86) قانون نظام صنفی، حذف و ضابطه "تاسیس حداقل دو شعبه" جایگزین شود.

3- مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف ایران مکلف است ظرف مدت 15 روز برای واحدهای تولیدی کوچک با تنوعی از محصولات غیرهمگن که خواهان فروش محصولات خود در یک شعبه هستند ضوابطی تدوین نماید، بنحوی که تمامی معافیت های تعریف شده برای واحدهای تولیدی، به این واحدهای کوچک نیز تعمیم داده شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن