سیاسی

طرح شفافیت آرای نمایندگان به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگشت

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۲:۴۶ طرح شفافیت آرای نمایندگان به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگشت

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس از بازگشت طرح شفایت آرای نمایندگان به دلیل وجود برخی ایرادات به مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد.

طرح شفافیت آرای نمایندگان به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگشت

مهرداد ویس‌کرمی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت طرح شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: این طرح چون با عجله تهیه شده بود و برخی نمایندگان شتاب خیری داشتند تا هرچه سریع‌تر در مجلس یازدهم به تصویب برسد اما چون ابعاد مختلف این مسئله دیده نشده بود به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگشت تا نظر آنان جویا شده و طرح پخته‌تر شود.

وی افزود: طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس در ابتدا به کمیسیون آیین‌‌نامه داخلی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی و به کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود اما بعد از اینکه نظرات جدی و نقدهای متعددی در این باره وجود داشت مقرر شد که به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگردد تا ضمن چکش‌کاری و رفع ایرادات آن مجدداً به 2 کمیسیون مذکور بازگردد و وقتی به تصویب این کمیسیون‌ها برسد به صحن علنی ارجاع خواهد شد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس گفت:‌تعداد زیادی از نمایندگان مجلس با طرح شفافیت آرا موافق هستند این در حالی است نه تنها من بلکه خیلی از نمایندگان موافقت شفافیت آرا بوده و حتی شعار انتخابی‌شان هم این موضوع بوده و عملاً هم به این موضوع عمل کرده و هم معتقد به آن هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: ما در مورد متن مندرج در این طرح انتقاد داریم و به طراحان آن هم اعلام کردیم که چون اشکالات اساسی دارد بهتر است ایرادات رفع شود.

ویس کرمی خاطرنشان کرد:‌ وقتی طرح شفافیت آرا به کمیسیون آیین‌نامه مجلس به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود اعضای این کمیسیون متوجه ایرادهای این طرح شده بودند و آن را به طراحان گفته بودند.

وی افزود: امیدوارم طرح شفافیت آرای نمایندگان با مرکز پژوهش‌های مجلس پخته‌تر، جامع‌تر و مانع‌تر شود و در نهایت بتواند در جلوگیری از فساد و رانت‌خواری مؤثر بوده و منجر به شفافیت عملکرد نمایندگان مجلس به منظور انتخاب مردم و نظارت آنها بر وکلای‌شان در مجلس مؤثر باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن