اجتماعی

ظرفیت فضاهای اشتغال ندامتگاه قزلحصار به ۵۰ درصد خواهد رسید

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ – ۱۳:۰۴ ظرفیت فضاهای اشتغال ندامتگاه قزلحصار به ۵۰ درصد خواهد رسید

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: در کنار رعایت تمام موازین بهداشتی و حفظ سلامتی مددجویان، ظرفیت اشتغال در کارگاه‌ها و داخل اندرزگاه‌های ندامتگاه قزلحصار را به ۵۰ درصد خواهیم رساند.

ظرفیت فضاهای اشتغال ندامتگاه قزلحصار به ۵۰ درصد خواهد رسید

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، سیدحشمت‌اله حیات‌الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران در بازدید از ندامتگاه قزلحصار با تأکید بر لزوم گسترش فضاهای اشتغال و حرفه آموزی گفت: در دوران مبارزه با کرونا که جامعه درگیر آن است با تمام توان و تلاش شبانه‌روزی تمام نیروهای شاغل در زندان، پروتکل‌های بهداشتی با دقت رعایت می‌شود.

حیات‌الغیب اظهار داشت: در کنار رعایت تمام موازین بهداشتی و حفظ سلامتی مددجویان، ظرفیت اشتغال در کارگاه‌ها و داخل اندرزگاه‌ها را به ۵۰ درصد خواهیم رساند.

وی ادامه داد: اشتغال زندانی از یک سو موجب حرفه آموزی، رشد استعدادهای هنری و غنی سازی اوقات فراغت وی شده، از سوی دیگر زمینه درآمدزایی برای خود و کمک به امرار معاش خانواده در طول حبس را فراهم می کند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران همچنین گفت: با پایان دوران حبس نیز مرکز مراقبت بعد از خروج استان بر حسب گواهینامه‌های مهارتی و آموزشی معتبر که بدون درج نام زندان دریافت کرده‌اند، وام های خوداشتغالی اعطاء می‌کند.

حیات‌الغیب تصریح کرد: محصولات تولید شده در زندان‌ها، بازارهای داخلی و خارجی خوبی دارد و منبع درآمد مناسبی نیز برای مددجویان ایجاد شده تا در کنار آموزش‌های رایگان، هم معیشت خانواده را تأمین کنند و هم بعد از آزادی با استفاده از وام های خوداشتغالی و کمک های مرکز مراقبت بعد از خروج کارگاه های تولیدی راه اندازی کرده و جذب بازار کار شوند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا با افزایش ۲۵ درصدی تعداد زندانیان شاغل در زندان‌ها و توسعه امر حرفه آموزی، یکی از برنامه تحولی سازمان زندان‌ها در زمینه اشتغال حداقل نیمی از محکومان زندان محقق شود.

وی تاکید کرد: در دوران مبارزه با کرونا که جامعه درگیر آن است با تمام توان و تلاش شبانه روزی تمام نیروهای شاغل در زندان، پروتکل های بهداشتی با دقت رعایت می شود.

همچنین در این بازدید اشکان کمالی مدیر ندامتگاه قزلحصار نیز ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های اصلاحی و تربیتی گفت: بر اساس برنامه زمانبندی شده داوطلبان می توانند در واحدهای اشتغال و حرفه آموزی فعالیت کنند.

وی افزود: بیش از دوازده هزار متر مربع برای این بخش در نظر گرفته شده، کارگاه های خیاطی، سراجی، کفاشی، نساجی، فلزکاری، صنایع چوب، مونتاژ لامپ، تراشکاری، تابلوسازی، محصولات فرفورژه، سیم پیچی و نقاشی در این ندامتگاه دایر هست که روزانه مددجویان علاقمند مشغول به کار و تولید هستند.

کمالی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۲۵ درصد محکومین در این مرکز مشغول کار هستند و به زودی فضای اشتغال برای ۲۵ درصد دیگر از داوطلبان واجد شرایط به بهره برداری خواهد رسید؛ ماسک های بهداشتی، گان پزشکی، لباس های نظامی، چرم و روکش صندلی های خودروها و کیسه های خواب از مهمترین تولیدات کارگاه های خیاطی این ندامتگاه است.

مدیرکل زندان های استان تهران با مثبت ارزیابی نمودن فعالیت های آموزشی و حرفه آموزی مددجویان، دستورات لازم را صادر نموده، مقرر شد توسعه فضاهای اشتغال با سرعت ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن