اقتصادی

فارس من |دلایل گرانی کولر گازی اعلام شد

سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ – ۰۲:۲۳ فارس من |دلایل گرانی کولر گازی اعلام شد

سرپرست اداره کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدن سازمان حمایت گفت: مشکلات حادث شده در فرآیند تولید و واردات قانونی محصولات سرمایشی، عدم عرضه مکفی و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار منجر به افزایش قیمت کولر گازی به ویژه در مناطق جنوبی کشورشده است.

فارس من |دلایل گرانی کولر گازی اعلام شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کاربران سامانه فارس من با ثبت سوژه «چرا کولر گازی در نواحی جنوب کشور بسیار گران تر از نقاط دیگر کشور است؟» خواستار پاسخگویی مسئولین در این باره شدند.

براین اساس حسن اله یاری، سرپرست اداره کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در این باره درپاسخ به فارس گفت: در حال حاضر قیمت محصولات کولرگازی اکثر شرکت های عرضه کننده در سامانه 124OLD.ir بارگذاری شده و برای عموم قابل مشاهده است.

وی افزود: نمایندگی های رسمی شرکت های فعال در سراسر کشور ملزم به عرضه کالای فوق به قیمت های مندرج در سامانه مذکور بوده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی نمایندگی ها مراتب باید از طریق سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه مورد پیگیری قرار گیرد.

اله یاری بیان داشت: لیکن درصورتیکه این کالاها از مبادی غیر رسمی وارد شده و با قیمت های متفاوت در بازار عرضه عرضه می شود ، نظر به واردات قاچاق کالاهای مذکور، مراتب باید از طریق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به مشکلات حادث شده در فرآیند تولید و واردات قانونی محصولات سرمایشی مذکور در سال جاری، عدم عرضه مکفی و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار منجر به افزایش قیمت محصولات به ویژه در مناطق جنوبی کشور به علت افزایش تقاضا به سبب شرایط آب و هوایی خاص شده است که باید با افزایش تولیدات داخلی و افزایش عرضه نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن