اقتصادی

فارس من| رفع معوقات بانکی تولیدکنندگان با حذف سود و جریمه غیرقانونی

دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۵۹ فارس من| رفع معوقات بانکی تولیدکنندگان با حذف سود و جریمه غیرقانونی

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر عدم ورود قوه قضائیه به شکایات بانک ها برای دریافت سود و جریمه های نامتعارف و بیش از دستورالعمل بانک مرکزی، موید این موضوع است که متاسفانه تعدادی از بانک ها مرتکب دریافت این مبالغ غیر قانونی می شوند.

فارس من| رفع معوقات بانکی تولیدکنندگان با حذف سود و جریمه غیرقانونی

به گزارش خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «دریافت وام به نام تولید ولی به کام مسکن و دلار» خواستار حمایت از تولیدکننده واقعی و جلوگیری از اعطای تسهیلات تولید به سوداگران شده بودند.

در این خصوص، میثم زالی، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در هفتاد و سومین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اشاره به لزوم حل و فصل سریع تر مشکلات بانکی واحدهای تولیدی، افزود: در این وضعیت، بهترین راه حل استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری برای محاسبه دقیق و قانونی میزان سود تسهیلات و معوقات بانکی تولیدکنندگان است.

وی افزود: اگر مشکلات واحدهای تولیدی به جای محاکم رسمی، با مصوبه هر یک از ارکان ستاد توسط کارشناسان رسمی دادگستری متخصص حوزه بانکی بررسی شود، هم رسیدگی سرعت بیشتری خواهد داشت و هم از بار محاکم قضایی کاسته خواهد شد.

زالی تصریح کرد: در صورتی که پیشنهاد دبیرخانه در ستاد به تصویب برسد، بسیاری از مشکلات تولید در حوزه معوقات بانکی حل خواهد شد. این پیشنهاد شامل تعیین هیات سه نفره کارشناسی، مرکب از نماینده واحد تولیدی، نماینده بانک و نماینده ستاد تسهیل است که با بررسی دقیق مدارک و قراردادها ظرف مدت کوتاهی نظر خود را اعلام خواهد کرد و این نظر برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

دبیر ستاد تسهیل اضافه کرد: این موضوع با موافقت دبیرخانه در جلسه ستاد مطرح خواهد شد و در صورت تصویب نهایی در ستاد، پس از این به عنوان راهکار تعیین میزان بدهی و معوقه واحدهای تولیدی برای بانک ها لازم الاجرا خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن