اجتماعی

«فصل رویش» در «پانزدهم شهریور» آغاز می‌شود

جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۸:۱۴ «فصل رویش» در «پانزدهم شهریور» آغاز می‌شود

وزیر آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس با صدور پیامی، آغاز بهار تعلیم و تربیت و سال تحصیلی جدید را به دانش‌آموزان، معلمان و اولیا تبریک گفت.

«فصل رویش» در «پانزدهم شهریور» آغاز می‌شود

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در آستانه آغاز سال تحصیلی 1400-1399، محسن حاجی میرزایی با صدور پیامی بازگشایی مدارس و آغاز بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:«به نام او که بزرگ آموزگار هستی است» و باز، «بهاری دیگر در راه است»؛ و آن، نه «بهار طبیعت» که «بهار تربیت» است.

همان بهاری که «احتیاج به یادگرفتن»را در وجود کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز پر گوهر «زنده»، و «اشتیاق به یاد دادن» را در دل آموزگاران، معلّمان، دبیران، مربیان و مدیران آن «ارزنده»می‌دارد.

و در «پانزدهم شهریور»، «فصل رویش» آغاز می‌شود. همان فصلی که «منوّر به نور دانش» و «مزیّن به زینت ادب» و «معطّر به عِطر مهربانی» است.

امسال وزارت آموزش و پرورش به همراه مشتاقان تعلیم و تربیت، به اضطرار شرایطِ حاصل از حضور ناخوانده و البته گزنده«ویروس کرونا»، کمی زودتر از موعد همیشگی، در حالی به استقبالِ بهارِ آراسته به علم و ادب، آغوش می‌گشاید و سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کند که فرآیند تعلیم و تربیت به دلیل وابستگی‌های اجتناب ناپذیر به «بسترهای نوین آموزشی» و فضای مجازی به عنوان معین و مکمّل مدرسه، بیش از سال‌های پیش به مساعی معلّمانه‌ فرهنگیان فرهیخته از سویی و مشارکت همه جانبه‌ خانواده‌های گرامی از سوی دیگر نیاز دارد.

این جانب، ضمن پاسداشت «ماه محرّم»و درک عمیق «مصائب» و «مسائل» این «ماهِ رُستن و رَستن»و اَرج نهادن به «سعی و صبر» آسمانی «قافله‌ عشق»، به ویژه قافله سالار آن «حضرت اباعبدالله الحسین»(ع) و نیز بزرگداشت «هفته‌ دفاع مقدس»و گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهدای آن دورانِ غرورآفرین، مسرورانه «احیای مجدد بوستان دین و دانش» و «رُویش دوباره‌ غنچه‌های تعلیم و تربیت» را به باغبانان باغ بینش، یعنی «جامعه‌ فهیم فرهنگیان»، و نیز آینده ساز ایران اسلامی، یعنی «دانش آموزان عزیز» و همچنین به همدلان و همیاران نظام تعلیم و تربیت، یعنی «اولیای گرامی» آنان تبریک می‌گویم و صمیمانه از درگاه اوّل معلّم عالَم برای همه‌ «جاهدان عرصه‌ی آموزش» و «مجاهدان وادی پرورش»، سال تحصیلی سرشار از توفیق و سرریز از تعالی تمنّا دارم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن