فرهنگ و هنر

قصه کربلا روی آنتن صدا و سیما می‌رود

«قصه کربلا» به روزهای داغ تابستان رسید

مجموعه ۱۰ قسمتی "قصه کربلا" کار متفاوتی از گروه فرهنگ و معارف سیما با همکاری انتشارات شهیدکاظمی است که در دهه اول محرم از شبکه های تلویزیونی پخش خواهد شد.

به گزارش مشرق، مجموعه ۱۰ قسمتی "قصه کربلا" کار متفاوتی از گروه فرهنگ و معارف سیما با همکاری انتشارات شهیدکاظمی است که در دهه اول محرم از شبکه های تلویزیونی پخش خواهد شد.

این روزها که شیوع کرونا باعث تعطیلی و محدودیت‌های زیادی برای خیلی از جلسات و گردهمایی‌ها شده است باعث شده که هیات‌های مذهبی زیادی در سراسر کشور جلسات خود را تعطیل و یا به صورت مجازی برگزار نمایند.

گروه فرهنگ و معارف شبکه پنج سیما با همکاری انتشارات شهید کاظمی در راستای احیای روضه‌ خانگی و همچنین ترویج شعائر حسینی اقدام به تولید یک برنامه تلویزیونی تحت عنوان قصه کربلا نموده است. این برنامه که با محوریت کتاب و کتابخوانی تولید شده در دهه اول محرم از طریق شبکه ۵ صدا و سیما و همچنین شبکه های اجتماعی منتشر خواهد شد

این برنامه در ۱۰ قسمت؛ شامل سخنرانی، روایت گری سیره شهدا، معرفی کتاب، مقتل خوانی و مداحی می باشد که در آیتم های مختصر و مفید تولید شده است.

روضه خانگی از قدیم‌الایام یکی از بابرکت‌ترین و بی‌ریاترین جلسات روضه بوده است که عموما مادربزرگ‌ها بانیان بساط این نوع روضه بوده‌اند؛ روضه‌هایی که بعضی از آنها قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارند.

در این ایام خاص که چند و چون برگزاری مراسم عزای حسینی به دلیل شیوع کرونا در ابهام است و مردم خلوت بیشتری را تجربه می‌کنند قطعا برنامه های چون قصه کربلا می‌تواند مهمان خلوت محرم مخاطبان باشد.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن