اقتصادی

قیمت نفت کاهش یافت

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۴:۰۶ قیمت نفت کاهش یافت

علی رغم کاهش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت در معاملات امروز به علت اینکه ممکن است تقاضا برای سوخت به سرعتی که انتظار می رفت بهبود نیابد و همچنین ناشی از متوقف شدن مذاکرات بسته محرک های اقتصادی، کاهش یافت.

قیمت نفت کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت اینکه ممکن است تقاضا برای سوخت به سرعتی که انتظار می رفت بهبود نیابد و در بحبوحه متوقف شدن مذاکرات بسته محرک‌های اقتصادی که بر کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت آمریکا سایه افکند، کاهش یافت.

با توجه به اینکه سرمایه گذاران به نشست وزارتی کشورهای تولیدکننده نفت در اواخر امروز چشم دارند، قیمت نفت برنت با 37 سنت کاهش 45.09 دلار فروخته و هر بشکه نفت خام آمریکا با 31 دلار کاهش 42.58 دلار معامله شد.

هیرویوکی کیکوکاوا، تحلیلگر بازار گفت: «با توجه به محرک های اقتصادی آمریکا که هنوز هیچ نشانه‌ای از آنها نیست و به تعویق افتادن مذاکرات تجاری آمریکا و چین، نگرانی در مورد تقاضا بر قیمت نفت تاثیر گذاشته است.»

ترامپ روز سه شنبه اعلام کرد مذاکرات تجاری با چین را به تعویق انداخته است.

کیکوکاوا افزود: «اما کاهش قیمت ها به علت اخبار مثبت کاهش ذخایر نفت آمریکا محدود بود.»

وی پیش بینی کرد به علت سیگنال های متناقض در بازار قیمت ها در بازه محدودی نوسان کنند.

به گفته منابع صنعتی، ذخایر نفت آمریکا 4.3 میلیون بشکه کاهش یافت و به حدود 512 میلیون بشکه در روز رسید که بیش از انتظار تحلیلگران برابر با کاهش 2.7 میلیون بشکه ای بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن