اقتصادی

لزوم تعیین قیمت منصفانه گندم در سال زراعی جدید

دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۱:۲۵ لزوم تعیین قیمت منصفانه گندم در سال زراعی جدید

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت گندم با احتساب هزینه تولید و رعایت استانداردها 5 هزار تومان است، گفت: قیمت خرید گندم وارداتی با ارز نیمایی بالاتر از 5 هزار تومان است، اما این محصول استراتژیک حدود 2 هزار 700 تومان خریداری می‌شود.

لزوم تعیین قیمت منصفانه گندم در سال زراعی جدید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز پژوهشهای مجلس، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: دولت هزینه حمل گندم تا محل تحویل را پرداخت نمی کند و این موضوع تا حدودی بر کاهش انگیزه کشاورزان برای تحویل محصول خود به سیلوها اثرگذار بوده است.

احد آزادی‌خواه در مورد میزان خرید تضمینی گندم و تعیین قیمت این محصول در سال زراعی جدید، گفت: میزان برداشت گندم به عنوان یک محصول استراتژیک برای کشور تا کنون قابل قبول بوده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته دولت هزینه حمل گندم تا سیلو را پرداخت می‌کرد، ادامه داد: متاسفانه در سال جاری دولت هزینه حمل گندم تا محل تحویل را پرداخت نمی‌کند و این موضوع تا حدودی بر کاهش انگیزه کشاورزان برای تحویل محصول خود به سیلوها اثرگذار بوده است.
وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از محل‌های تحویل گندم در زمینه کیل گیری و افت‌زنی به کشاورزان سخت گرفته می‌شود، عنوان کرد: باید هزینه‌‎های تولید گندم کشاورزان کاهش داده شود تا کشت این محصول صرفه اقتصادی داشته باشد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت گندم با احتساب هزینه تولید و رعایت استانداردهای لازم حدودا 5 هزار تومان است، گفت: قیمت خرید گندم وارداتی با استفاده از ارز نیمایی بسیار بالاتر از 5 هزار تومان است، اما این محصول استراتژیک با قیمت حدودا 2 هزار 700 تومان خریداری می‌شود.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا بنر م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن