سیاسی

مجلس یازدهم شفافیت مالیاتی و بهبود فضای کسب و کار را قاطعانه پیگیری کند

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۱:۳۴ مجلس یازدهم شفافیت مالیاتی و بهبود فضای کسب و کار را قاطعانه پیگیری کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درخواستم از مجلس یازدهم و نمایندگان آن، پیگیری اجرایی شدن شفافیت مالیاتی و بهبود فضای کسب و کار بطور جدی در کشور است.

مجلس یازدهم شفافیت مالیاتی و بهبود فضای کسب و کار را قاطعانه پیگیری کند

به گزارش خبرگزاری فارس، دومین نشست حوزه مجلس جامعه اسلامی مهندسین روز سه شنبه ۹۹/۵/۲۱ تشکیل شد.

علیرضا خجسته پور قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در همین راستا افزود: در این نشست که با حضور محمدرضا باهنر دبیرکل و نمایندگان مجلس عضو شورای مرکزی این تشکل برگزار شد، محمدرضا باهنر به تبیین فرصت ها و سختی های پیش روی نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی پرداخت.

خجسته پور در توضیح بیشتر مباحث این نشست اظهار داشت: باهنر به عنوان رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تمرکز نمایندگان مجلس را بر حل مشکلات اساسی کشور علی الخصوص در حوزه اقتصادی خواستار شد و افزود که لازم است نمایندگان مجلس فارغ از موضوعات جناحی و منطقه ای با دیدگاه کلان مسائل اساسی کشور را احصا و درصدد حل آن برآیند. همچنین وی در بخش دیگری اظهار داشت که ما به اندازه کافی قانون برای حل مسائل داریم اما متاسفانه در حوزه اجرا با مشکلاتی دست به گریبان هستیم که این مشکلات بعضا به نگاه های ما برحل مسائل بصورت کوتاه مدت و ترجیح موضوعات منطقه ای و منافع کوتاه مدت مردم بر مصالح بلندمدت کشور برمی گردد.

قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: باهنر در بخش دیگری از این نشست پرهیز از بزرگ شدن دولت و عدم افزایش هزینه های دولت را دو باید اساسی در پیش روی نمایندگان مجلس دانست و افزود که درخواست من از نمایندگان محترم ملت علی الخصوص نمایندگان عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین این است که اولا موضوع راه اندازی دولت الکترونیک را بطور جدی پیگیری کنند. چرا که در این مسیر هم نظام سود می برد و هم مردم سود می برند. همچنین باهنر در این جلسه اظهار داشت که درخواست دوم من پیگیری اجرایی شدن موضوع شفافیت مالیاتی در کشور است و سومین انتظاری که از نمایندگان این دوره خانه ملت دارم پیگیری بهبود فضای کسب و کار بطور جدی در کشور است.

وی درباره دیگر اظهارات باهنر افزود: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اعلام کرد که مدعی هستم اگر ۱۰ نماینده موثر مجلس علی الخصوص همین نمایندگان عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین دنباله بهبود فضای کسب و کار را بگیرند می توانیم با کمترین هزینه رتبه ایران را در شاخص‌های بهبود کسب و کار ۴۰ تا ۵۰ پله در دنیا ارتقا دهیم.

خجسته پور گفت: در بخش دیگری از این نشست محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر برگزاری جلسات مستمر باهنر با نمایندگان مجلس عضو این تشکل تاکید کرد. پورابراهیمی همچنین توضیحاتی درخصوص موضوع شفافیت مالی و مالیات بر مجموع درآمدها ارائه داد. ضمن اینکه جعفر قادری نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز در سخنان کوتاهی به موضوع بهبود فضای کسب و کار در کشور و اقدامات قبلی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجالس هشتم تا دهم پرداخت؛ محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مشکلات پیش روی تولید در کشور پرداخت.

شایان ذکر است در این دوره شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین برخی از نمایندگان موثر مجلس همچون پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی، ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، رضایی رئیس کمیسیون عمران، علیپور نایب رئیس کمیسیون عمران، مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه، کوچکی نژاد عضو کمیسیون بودجه، قادری عضو کمیسیون بودجه و زاهدی رئیس سابق کمیسیون آموزش عضو شورای مرکزی این تشکل هستند و محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با حکم باهنر بعنوان رئیس حوزه مجلس این حزب منصوب و معرفی گردید.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن