اقتصادی

مرکز نوآوری اتاق ایران بهترین مکان برای تبادل فناوری و تجربه است

سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ – ۱۴:۱۴ مرکز نوآوری اتاق ایران بهترین مکان برای تبادل فناوری و تجربه است

رئیس مرکز نوآوری اتاق صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: مرکز نوآوری این اتاق، بهترین فضا برای تمرکز و ارتباط شرکت‌ها و صنایع بزرگ و زیست بوم نوآوری برای تبادل فناوری و تجربه را فراهم می‌کند.

مرکز نوآوری اتاق ایران بهترین مکان برای تبادل فناوری و تجربه است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران، مهدی اقتصادی با بیان اینکه مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران تلفیقی از شرکت‌های باسابقه و دانش بنیان‌های نوپا و استارتاپ هاست، گفت: در اتاق بازرگانی یک سری شرکت‌های بزرگ و باسابقه هستند که بازار را به خوبی می‌شناسند و با اکوسیستم سنتی آشنایی کامل دارند. از سوی دیگر استارتاپ‌ها هستند که سیستم‌های نوین و مدرن را پیاده سازی میکنند و روحیه خلاق و نوآوری دارند.

وی افزود: این دو گروه در مرکز نوآوری اتاق بازرگانی به یکدیگر وصل می‌شوند و در این بین هم سنتی‌ها ارتقا پیدا می‌کنند و هم استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان نوپا می‌توانند وارد بازار شوند و برای خود سهمی پیدا کنند.

رییس مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه مرکز نوآوری اتاق ایران با هدف ارتباط میان صنعت و شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده است، گفت: نقطه قوت مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران، تجربه انباشته شده اعضای اتاق به عنوان کارآفرینان پیشکسوت و با سابقه‌ای است که بزرگترین پشتوانه هر صنعتی به شمار می‌روند. به خصوص اینکه هدفگذاری مرکز برای یک صنعت خاص نیست حمایت و همکاری تمام حوزه‌ها و صنایع در برنامه کاری ما وجود دارد.

رییس مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان نحیف هستند از نظر مالی و بنیه ارتباطی نیازمند یاری هستند، افزود: اتاق بازرگانی ایران ظرفیت بسیار خوبی در زمینه ارتباطات دارد. هم بزرگان بخش خصوصی در هیات نمایندگان و کمیسیون‌های اتاق حضور دارند و هم تعامل قدرتمندی با نهاد‌های دولتی و حکومتی دارند و در واقع صدای گویای بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان هستند.

اقتصادی با بیان اینکه چشم انداز و نگاه کلان مرکز سرویس دهی و خدمت رسانی به کل کشور است، گفت: شرکت‌های دانش بنیان و نخبه‌ها و ایده‌های برتر در اقصی نقاط کشور حضور دارند و با ارتباط گرفتن با مرکز نوآوری یا مراکز نوآوری که با یاری خدا به زودی در استان‌ها با کمک اتاق‌های بازرگانی ایجاد خواهد شد، به شکوفایی می‌رسند.

به گفته وی، در مرکز تمام تلاشمان را به کار میگیریم تا ایده‌هایی که قابلیت رشد و تجاری سازی دارند را حمایت کنیم و در تعامل با کمیسیون اتاق بازرگانی ایران و با کمک شتابدهنده‌ها و بروکر‌های مرکز مسیر ورود به بازار را برای آن‌ها مهیا سازیم.

اقتصادی در ادامه تلاش فراکسیون دانش بنیان مجلس برای ورود به این حوزه و بازنگری در قانون دانش بنیان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مجلس یازدهم هنوز جوان است و باید فرصت بدهد تا این طرح عمیق‌تر بررسی شود. خوشبختانه رویکرد مجلس یازدهم، رویکرد اشتغالزایی و حمایت از تولید است که کاملا با خواسته‌های بخش خصوصی همسو است. آماده هستیم با همکاری و تشریک مساعی نظراتمان را به اطلاع اتاق می‌رسانیم.

به گفته وی، ما در اتاق بازرگانی ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی هستیم و بدون شک با پارلمان قانون گذاری کشور ارتباط نزدیکی برقرار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن