اجتماعی

مشارکت ۱۱۰۰ وکیل در ارائه خدمات حقوقی رایگان به مددجویان کمیته امداد/ راه‌اندازی «امداد الکترونیک»

دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۳:۱۶ مشارکت ۱۱۰۰ وکیل در ارائه خدمات حقوقی رایگان به مددجویان کمیته امداد/ راه‌اندازی «امداد الکترونیک»

معاون حقوقی کمیته امداد از ارائه خدمات حقوقی رایگان با مشارکت ۱۱۰۰ وکیل نیکوکار به مددجویان خبر داد و گفت: امداد الکترونیک به‌زودی راه‌اندازی می شود.

مشارکت ۱۱۰۰ وکیل در ارائه خدمات حقوقی رایگان به مددجویان کمیته امداد/ راه‌اندازی «امداد الکترونیک»

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، جعفر صباغیان معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد اظهار داشت:کمیته امداد با تفکر دینی و فقهی امام (ره) شکل گرفت و رهبر معظم انقلاب نیز سه اصل را که شامل حفظ ارزش‌ها و روحیه دینی به عنوان تکلیف، جلب رضایت مخاطبان و پیگیری مجددانه توانمندسازی است را مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه توانمند سازی رسالت اصلی کمیته امداد است، بیان داشت:این موضوع سه مولفه دارد که شامل اشتغال، مسکن و خوداتکایی و باور اعتقادی در فرد نسبت به توانمندی‌های خود است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد گفت:سالمندان و بیماران صعب العلاج افرادی هستند که کمیته امداد تا پایان عمر به آنها خدمات ارائه می‌دهد اما بقیه افراد تحت پوشش این چنین شرایطی ندارند و ما به دنبال توانمند سازی مددجویان و خارج شدن از پوشش این نهاد هستیم.

صباغیان با اشاره به موضوعات حقوقی مددجویان، خاطرنشان کرد: در حوزه حقوقی در سه محور فعالیت صورت می گیرد.همچنین یک فرزند مددجوی کمیته امداد می تواند از خدمت سربازی معاف شود.

وی اضافه کرد: مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشکلات فردی زیادی دارند و در «میز خدمت» از ظرفیت وکلای نیکوکار استفاده کرده ایم و ۱۱۰۰ وکیل نیکوکار با ما همکاری دارند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد افزود: ۵۱۸ میز خدمت در کشور برای مددجویان ایجاد شده است و با تفاهم با کانون وکلای دادگستری، وکلای نیکوکار خدمات رایگان حقوقی به مددجویان ارائه می دهند.

صباغیان با اشاره به اینکه دعاوی حقوقی مددجویان در دو نوع دعاوی حقوقی مددجو و دعاوی سازمانی است، ابراز داشت: در حوزه دعاوی حقوقی، مهریه، نفقه و حضانت فرزندان است.

وی یادآور شد: در محاکم قضایی و کیفری نسبت به ایفای حقوق سازمانی و تنظیم قراردادها که از موضوعات حقوقی است، اقدام می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اشاره به تعاملات خوب با قوه قضائیه،گفت:با دفاتر خدمات الکترونیک توافقاتی داشتیم و هزینه ثبت دادخواست و موارد مرتبط با آن برای مددجویان رایگان شد.

صباغیان با بیان اینکه ۱۲۰ نوع خدمات به مددجویان کمیته امداد ارائه می شود، متذکر شد:تعاملات خوبی در حوزه های مختلف با نمایندگان مجلس داریم و با معرفی نیازمندان از سوی نمایندگان به مشکلات آنها رسیدگی می‌کنیم.

وی با اشاره به خدمات رایگان به مددجویان کمیته امداد، تصریح کرد: مددجویان کمیته امداد از پرداخت عوارض شهرداری برای یک نوبت، انشعاب برق، آب و گاز رایگان بهره‌مند می‌شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اشاره به اینکه ظرف دو سه ماه آینده امداد الکترونیک راه اندازی می شود، اظهار داشت:هدف از این موضوع شفافیت فعالیت و ارائه خدمات کمیته امداد به مددجویان در فضای نرم افزاری است تا تمامی خدمات کمیته امداد و درآمدهای کسب شده به صورت شفاف در اختیار و نظر مردم قرار گیرد.

صباغیان با اشاره به راه اندازی سامانه سخا، خاطرنشان کرد:این سامانه با هدف ثبت دریافت کنندگان خدمات از مراکز مختلف حمایتی راه اندازی شده تا در ارائه خدمات حمایتی عدالت رعایت شود.

معاون حقوقی و انپر مجلس کمیته امداد با اشاره به شناسایی ۱۸۰ نقطه محروم در کشور،گفت: مراکز نیکوکاری عدالت یار با مشارکت وکلا، قضات و حقوقدانان نیکوکار برای ارائه خدمات و مشاوره های حقوقی به مددجویان ایجاد شده است.

وی پیگیری سهام عدالت مددجویان و حفظ سهام توسط مددجویان، ایجاد صندوق ضمانت اشتغال مددجویان و افزایش رقم وام و تسهیلات اشتغال مددجویان را از جمله موضوعات پیگیری شده در معاونت حقوقی و امور مجلس و تعامل با نمایندگان مجلس عنوان کرد و گفت: تصویب بودجه سالانه کمیته امداد از جمله موضوعات این معاونت است؛ به طوری که با پیشنهاد این نهاد وام ازدواج مددجویان به ۵۰میلیون تومان با باز پرداخت ۵ساله افزایش پیدا کرد.

صباغیان بیان داشت:در سال جاری بودجه اشتغال کمیته امداد و بهزیستی از ۵ هزار میلیارد تومان به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که ۷۰درصد بودجه برای کمیته امداد و ۳۰درصد برای بهزیستی است؛ به طوری که امسال بودجه اشتغال ما ۴۹۰۰ میلیارد تومان است.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد دیگری مجازات‌های جایگزین حبس برای مددجویان را از جمله اقدامات دیگر عنوان کرد و افزود:برای نخستین بار در کمیته امداد بودجه تعهدی اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن