اجتماعی

مصرف «مواد مخدر» خودکشی تدریجی است

چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۳:۰۳ مصرف «مواد مخدر» خودکشی تدریجی است

امام جمعه اهل سنت شهر خنج استان فارس گفت: مصرف موادمخدر خودکشی تدریجی است.

مصرف «مواد مخدر» خودکشی تدریجی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، شیخ عبدالصمد ابونجمی،امام جمعه اهل سنت شهر خنج استان فارس در رابطه با خرید و فروش و مصرف موادمخدر، گفت: خرید و فروش و مصرف موادمخدر حرام است و البته مسئله موادمخدر یک مسئله محدثات است و جدید است، امروزه مواد مخدر با شکل‌ها و نام‌های مختلف وجود دارد که در گذشته وجود نداشت و این یک پدیده جدید تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: این مسئله را می‌توان از منظر شرع مورد ارزیابی و سنجش قرار داد. وقتی به برخی نصوص قرآنی و ادله‌های شرعی نگاه می‌کنیم، حکم به حرام بودن آنها خواهیم داد.

امام جمعه اهل سنت شهر خنج به ادله‌های شرعی اشاره کرد و گفت: اگر یک انسان چهار قرص نان بخرد و فقط سه تای آن‌ها را بخورد و یکی را نخورد اسراف کرده است. باید توجه کنیم که این سه قرص نان برای ما مفید بوده است. حال اگر هیچکدام از قرص نان‌ها را نخوریم و آن‌ها را آلوده کنیم این کار از اسراف بدتر است. حال اگر سه تا قرص نان بخریم و بدانیم که آلوده است و باز آنها را بخوریم این کار بدتر از دو حالت قبلی است.

شیخ ابونجمی تصریح کرد: ما می‌دانیم که سیگار برای بدن ضرر دارد مثل آن سه قرص نان آلوده است. پس مصرف آن دو درجه بدتر از اسراف است و حالا توجه کنید که موادمخدر از سیگار هم مخرب‌تر است. خداوند در آیه ۳۱ سوره اعراف می‌فرماید «وکُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ بخورید و بیاشامید و اسراف نکنید که خداوند مسرفان را دوست ندارد» و آیه 27 سوره اسراء «إِنَّ الْمُبَذِّرِینَ کَانُوا إِخْوَانَ الشَّیَاطِینِ براستی که اسراف‌کنندگان، برادران شیاطینند» از طرفی دیگر امروزه ثابت شده که کسانی که موادمخدر مصرف می‌کنند عمر به مراتب کمتری نسبت به کسانی که مصرف نمی‌کنند، دارند. در واقع مصرف مواد مخدر خودکشی تدریجی است.

وی ادامه داد: خداوند در آیه 195 سوره بقره می‌فرماید که «وَلَا تُلْقُوا بِأَیْدِیکُمْ إِلَى التَّهْلُکَةِ یعنی خود را با دست خود به هلاکت میفکنید» و در آیه 82 سوره انعام می‌فرماید «الَّذِینَ آمَنُوا وَلَمْ یَلْبِسُوا إِیمَانَهُمْ بِظُلْمٍ أُولَئِکَ لَهُمُ الْأَمْن یعنی آنها که ایمان آوردند، و ایمان خود را با ظلم و ستم نیالودند، ایمنی تنها از آن آنهاست» کسی که موادمخدر مصرف می‌کند به خودش ظلم می‌کند و اگر خرید و فروش بکند به دیگران ظلم کرده است.

امام جمعه اهل سنت شهر خنج متذکر شد:کسانی که در تهیه و خرید وفروش موادمخدر دست دارند و نسبت به آثار سوء آن بر مردم و جامعه چشم می پوشند، همه آنها خَسَر الدُنیا وَ الاخِرَه هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن