سیاسی

مصوبه کمیسیون اقتصادی برای تغییر ساختار و وظایف بانک مرکزی

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ – ۱۸:۴۶ مصوبه کمیسیون اقتصادی برای تغییر ساختار و وظایف بانک مرکزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: قرار است تغییراتی در ساختار، وظایف، ماموریت ها و تکالیف بانک مرکزی ایجاد شود.

مصوبه کمیسیون اقتصادی برای تغییر ساختار و وظایف بانک مرکزی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز(دوشنبه 24آذر ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: نخستین دستورکار کمیسیون اقتصادی بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران بود، از آنجا که کلیات این طرح پیش از این تصویب شده بود در جلسه امروز مواد 1 تا 4 آن بررسی و تصویب شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در تشریح مواد مذکور، افزود: براساس مواد 1 تا 4 طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران تغییراتی در ساختار، وظایف، ماموریت‌ها و تکالیف بانک مرکزی ایجاد می‌شود تا متناسب با شرایط کنونی کشور، بانک مرکزی بتواند مسیر اصلی را برای کمک و همراهی برای ارتقا شاخص‌های اقتصادی فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بررسی و تصویب کلیات طرح اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداران را دومین دستورکار کمیسیون اقتصادی برشمرد و ادامه داد: براساس متن این طرح مقرر است تعیین حسابرس توسط شرکت‌های دولتی، موسسات وابسته به دولت، نهادهای عمومی و شهرداری ها که از جمعیت 100 هزار نفره برخوردار هستند، براساس شاخص‌های مشخصی باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بررسی طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی سومین دستورکار کمیسیون اقتصادی در نشست امروز بود، ادامه داد: در جلسه امروز کلیات این طرح تصویب شد؛ ساختار حسابرسی کنونی مشکلات متعددی مانند نظارت‌ها، تدوین استانداردها و… دارد که با این طرح این مسائل رفع می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن