سیاسی

مصوبه کمیسیون تلفیق برای واردات خودروهای خارجی

پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ – ۰۴:۵۲ مصوبه کمیسیون تلفیق برای واردات خودروهای خارجی

اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در نشست امروز عصر خود مصوب کردند خودروهای خارجی که تا پایان آذر ۹۹ وارد مناطق آزاد شده می‌توانند با پرداخت حقوق گمرکی به کشور وارد شوند.

مصوبه کمیسیون تلفیق برای واردات خودروهای خارجی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در نشست امروز عصر خود مصوب کردند خودروهای خارجی که تا پایان آذر سال ۹۹ وارد مناطق آزاد شده‌اند و ارز آنها پرداخت شده است، با پرداخت عوارض مالیات و حقوق گمرکی امکان ورود آنها به داخل کشور وجود دارد.

این مصوبه همانطور که تاکید شد فقط شامل حال خودروهای خارجی است که تا پایان آذر ماه سال ۹۹ به مناطق آزاد وارد شدند و خودروهایی که پس از این به مناطق آزاد وارد شوند را شامل نمی‌شود.

از این محل ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد در بودجه سال ۱۴۰۰ در اختیار دولت قرار می‌گیرد و در واقع منابع درآمدی دولت از این بخش به میزانی که گفته شد افزایش خواهد یافت.

این پیشنهاد با ۲۶ رای موافق و ۱۰ رای مخالف تصویب شد.

همچنین بر اساس مصوبه دیگر امروز عصر کمیسیون تلفیق بنا شد تا از این پس گاز مایع به صورت قانونی برای مصرف خودروها در اختیار مردم قرار گیرد.

بر اساس این مصوبه قیمت گاز مایع دو سوم قیمت بنزین محاسبه خواهد شد این پیشنهاد با موافقت ۲۷ و مخالفت ۱۱ نفر از اعضای کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ همچنین مصوب کردند که با توجه به ضرر و زیان‌های ناشی از کرونا به واحدهای تولیدی اخذ مالیات از تولیدکنندگان در سال ۱۴۰۰ ۵ درصد کاهش پیدا کند.

مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن