سیاسی

مقدم: مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سوء مدیریت و عدم باور به توان داخلی است

جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ – ۰۷:۰۳ مقدم: مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سوء مدیریت و عدم باور به توان داخلی است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه نباید اقتصاد کشور را معطل تحولات خارجی کرد، گفت: تورم، گرانی و بیکاری بیش از آنکه ناشی از تحریم و کرونا باشد، ازسوء مدیریت و عدم باور به توان داخلی است.

مقدم: مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سوء مدیریت و عدم باور به توان داخلی است

احمد علی مقدم عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب فارس، در رابطه با هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: دولت شهید رجایی، اولین دولتی بود که پس از حاکمیت لیبرال‌ها بر کشور، در آن دوره بحرانی، زمامدار امور کشور شد و بیش‌ترین تلاش را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب از خود نشان داد، و این تلاش ها و خدمات ادامه داشت تا به فیض شهادت نائل آمد.

مقدم افزود: در هفته دولت ، مردم با عملکرد و دستاوردهای آن در زمینه های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می شوند واین فرصت مغتنمی است تا مدیران و دولتمردان با ارایه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی و خدمات دولتی به عموم مردم ، روشنگری کنند، پس بسیار بجاست که آقای روحانی و دولتمردان او گزارشی از عملکرد یکساله خود داشته باشند و مردم را در جریان کارنامه خود قرار دهند.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که هفته دولت فرصت مناسبی برای تبیین واطلاع رسانی خدمات اعضای دولت و نقد نقاط قوت و ضعف است؛ ولی متاسفانه شاهد هستیم که آقای روحانی و بعضا همکارانشان در همایش سراسری استانداران و فرمانداران، فقط از دورسانه وابسته به دولت یعنی ایسنا و ایرنا دعوت بعمل آورده و بدون حضور خبرنگاران سایر خبرگزاری‌ها، گزارش عملکرد خود را ارائه داده اند؛ ظاهرا این خود نشانه آن است که آقای روحانی تحمل نقد عملکرد را ندارد.

وی ضمن تشکر از تلاشهای دولت یازدهم و دوازدهم بیان کرد: کارهای زیادی انجام شده ولی حق بود آقای روحانی، بیشترین تلاش خود را برای محقق شدن شعارهای انتخاباتی خود معطوف می داشتند تا امید مردم به یاس و ناامیدی تبدیل نشود.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان با اشاره به شعارهای انتخاباتی محقق نشده دولت تدبیر و امید، ابراز داشت: روحانی بارها در سخنرانی‌های انتخاباتی خود در شهرهای مختلف تاکید کرد «اساس اقتصاد دولت تدبیر و امید این است که مردم دائماً نگویند هر سال دریغ از پارسال، آرامش را به مردم هدیه می کنیم، در بخش اقتصادی نگرانی را برداریم تا مردم برای کالای اساسی‌شان نگران نباشند. چنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنم که مردم نیازی به یارانه نداشته باشند.» اما نه تنها درآمد مناسبی نصیب مردم نشد بلکه تورم و گرانی کاری با مردم کرد که حتی بعضا توان تامین نیازمندی‌های اساسی زندگی خود را ندارند که باید گفت هر سال دریغ از پارسال.

وی مطرح کرد: شعارهایی همچون نجات اقتصاد کشور از بیکاری، گرانی، آشفتگی و ناامیدی در حد همان شعار و حرف باقی ماندند و متاسفانه بااین همه اشتباهات که ناشی از بی‌تدبیری و بی‌مدیریتی است، هیچگاه دولت در برابر ملت عذرخواهی نکرد.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه وعده های بی عمل توهین به شعور و شخصیت ملت است، ادامه داد: شعارهایی از قبیل اینکه اولین گام دولت تدبیر و امید کاهش نرخ بیکاری است یا وعده های توخالی مسکن، بیمه، اشتغال و … نشان از عمل نکردن و فاصله گرفتن روحانی و دولتش از سیاست‌های کلی ابلاغی و بالاخص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری است.

مقدم با اشاره به شعار انتخاباتی روحانی مبنی بر اینکه دولت تدبیر و امید اهل ذلت، سازش و تسلیم نیست، افزود: دولت یازدهم دائم حرف از کدخدا میزد و در حال سازش و مذاکره با آمریکایِ جنایتکار ضد حقوق بشری بود به این امید که شاید تحریم‌ها برداشته شود، درحالیکه برجام خسارت محض بود و به صنعت هسته‌ای کشور خسارت‌های فراوانی وارد کرد بطوریکه تلاش های چندین ساله دانشمندان و شهدای هسته‌ای کشور را پایمال کرد؛ البته این خسارت‌ها تنها منحصر به عرصه هسته‌ای نمی‌شود، بلکه وضعیت نابسامان اقتصادی کشور را نیز در بر می‌گیرد.

وی تاکید کرد: اکنون که چند سال است از توافق نامه برجام می گذرد همچنان عده‌ای از مسئولین بر این باور اند که برجام نه تنها خسارت نبوده است بلکه معضل پیچیده منطقه و بین الملل با برجام حل شده است و موفقیت‌های چشمگیری برای کشور داشته است در صورتی که واقعیت چیز دیگری است. اگر موضع دولت در قبال امریکا قاطع، صریح و شفاف بود و به هشدارهای حکیمانه رهبری و انتقادهای دلسوزانه منتقدین توجه می‌کرد امروز این خسارت‌ها بر کشور وارد نمی‌شد.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر، پس ازگذشت هفت سال، با محقق شدن شعارهای دو دوره انتخاباتی آقای روحانی خیلی فاصله داریم، ادامه داد: روحانی وعده‌های بی‌مورد زیادی که فقط تاریخ مصرف انتخاباتی داشته داده است، بطوریکه کار به جائی رسیده که همان اصلاح طلبانی که درانتخابات ریاست جمهوری، تمام قد از روحانی و برنامه‌هایش حمایت می‌کردند، الان پشیمان هستند و می‌گویند عملکرد روحانی ضربه محکمی به بدنه اصلاح طلبان زده است که به این زودی‌ها نمی توانیم در عرصه سیاسی سربلند کنیم.

وی افزود: مشکلات امروز مردم از قبیل تورم، گرانی و بیکاری بیش از آنکه ناشی از تحریم و کرونا باشد، ازسوء مدیریت و عدم باور به توان داخلی است. آقای روحانی باید بداند که ملت شریف و شهید پرور، بالاخص قشر ضعیف و کم درآمد جامعه با این وضعیتی که پیش آمده درچه وضعیت اقتصادی قراردارند وچگونه گذران زندگی می کنند.

مقدم با تاکید بر اینکه بنظرمی رسد در بدنه دولت یکصدائی وجود ندارد و بعضا مدیرانی هستند که نظرات یکدیگر را باور ندارند، ابراز کرد: دولت بیش از سه سال کلیه کارها را رها کرد و همه تخم‌مرغ‌های خود را درسبد مذاکره با آمریکا چیده بود و پس از ناکامی و ناامید شدن از آمریکا، متاسفانه رو به کشورهای اروپائی آورده و علیرغم اینکه مقام معظم رهبری با این مضمون فرمودند آبی از این قماش گرم نمی شود، خودتان رامعطل آنها نکنید ولی متاسفانه گوش نکردند، به‌طوریکه دوباره حضرت آقا در دیدار اخیرخود با هئیت دولت فرمودند اقتصاد را معطل تحولات خارجی نکنید.

این فعال سیاسی در خاتمه خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم اگر روحانی و همکارانشان ازفرصت یکساله خود بنحو احسن استفاده کنند و فقط و فقط فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درنشست هئیت دولت را بعنوان یک دستورالعمل اجرائی کنند، یقینا در پایان عمرکاری دولت با یک عملکرد بسیارخوب درپیشگاه خدا و ملت، سربلند خواهند شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا بنر م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن