فرهنگ و هنر

مهرواره شعر آیینی «اشک ماه» فراخوان داد

نخستین مهرواره فصلی شعر آیینی «اشک ماه» فراخوان داد

«اشک ماه»، نخستین مهرواره فصلی شعر آیینی، همزمان با فرارسیدن ماه محرم از سوی انجمن شاعران نوجوان کانون پرورش فکری برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، فراخوان نخستین مهرواره فصلی شعر آیینی با عنوان «اشک ماه» ویژه تابستان ۹۹ از سوی انجمن شاعران نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

انجمن شاعران نوجوان کانون در ادامه‌ سیاست‌های کلی کانون مبنی بر آسیب‌زا بودن برنامه‌های رقابتی، می‌کوشد تا نوجوانان را به تعامل، دوستی، همبستگی و مشارکت در فعالیت‌ها تشویق کند.

بر همین اساس در آستانه‌ ماه محرم و آیین‌های سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)، نخستین مهرواره فصلی شعر با عنوان «اشک ماه» با محوریت شخصیت حضرت امام حسین(ع)، واقعه عاشورا و دیگر موضوع‌های مرتبط با ماه محرم، برگزار می‌شود.

ادبیات عاشورایی، از غنی‌ترین و حماسی‌ترین ذخائر فکری و احساسی شیعی است و شاعران شیعه پرداختن به واقعه عاشورا را بر خود فرض می‌دانند و این جدای از محبت حضرت سید الشهدا بی‌تردید ریشه در تایید و تشویق و سفارش ائمه معصومین(ع) دارد.

این مهرواره با هدف پاسداشت فرهنگ ارزشمند عاشورا، آشنایی بیشتر اعضای انجمن‌های شعر کانون در سراسر کشور با فرهنگ غنی عاشورا و تقویت هویت دینی و مذهبی، شناسایی، استعدادیابی و قدردانی از نوجوانان شاعر در زمینه آثار مرتبط با عاشورا و انگیزه‌بخشی و تشویق اعضا برای سرودن آثار تازه در حوزه ادبیات عاشورایی برگزار خواهد شد.

نخستین مهرواره فصلی شعر «اشک ماه» برای دو گروه سنی نوجوانان (۱۴ تا ۱۸) و (۱۸ تا ۲۲) سال و در قالب‌های آثار کلاسیک و آزاد (نیمایی، سپید) برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۳۱ شهریور فرصت دارند تا آثار خود را به این رویداد ارسال کنند.

بر اساس مقررات عمومی اعلام شده، هر شرکت‌کننده می‌تواند در نهایت سه اثر را در قالب فایل word با فونت B.nazanin۱۴ به صندوق الکترونیکی مهرواره به نشانی mehrvareh.adabi@kpf.ir ارسال کند.

زمان اعلام نتایج نهایی ۱۷ مهر ۹۹ مصادف با اربعین حسینی خواهد بود و در صورتی که آثار ارسالی به حدنصاب انتشار کتاب برسد در قالب مجموعه‌ای منتشر می‌شود.

شاعران نوجوان برای آگاهی بیشتر از شرایط و مقررات این مهرواره می‌توانند به پایگاه خبری کودک و نوجوان به نشانی www.kanoonnews.ir مراجعه کنند و در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام با شماره‌های تلفن ۸۸۹۷۱۲۸۸-۹ و ۸۸۹۵۴۸۶۶ با پیش شماره ۰۲۱ داخلی ۱۱۰-۱۱۲ تماس بگیرند.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن