اجتماعی

مهم‌ترین سرمایه آموزش‌وپرورش نیروی انسانی آن است

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۰:۵۰ مهم‌ترین سرمایه آموزش‌وپرورش نیروی انسانی آن است

وزیر آموزش ‌و پرورش گفت: مهم‌ترین سرمایه آموزش‌وپرورش نیروی انسانی آن است.

مهم‌ترین سرمایه آموزش‌وپرورش نیروی انسانی آن است

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی میرزایی در پنجمین نشست از سلسله نشست‌های گفت‌وگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های مختلف کشور و با موضوع گفتگو بر محور تحول با حضور جمشید انصاری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، اعضای شورای معاونان و مدیران کل استان‌ها و روسای760 منطقه آموزش‌وپرورش کشور برگزار شد، اظهار کرد: یکی از نشانه‌های کارآمدی یک نظام شایسته تنظیم بهینه روابط و کارها بین دستگاه‌ها و بخش‌ها است. کارهایی که صرفاً به دلیل تخصصی شدن در جهت انجام بهینه کار از هم تفکیک‌شده و در حقیقت اجزای یک کل هستند و مأموریت پیشرفت جامعه و حل مسائل جامعه را داشته و باید بتواند آن را مدیریت کند، لذا کارکرد این کل بستگی به نحوه ارتباط و کارکرد تک‌تک دستگاه‌ها دارد.

وی افزود: سازمان‌هایی نظیر سازمان امور اداری و استخدامی کشور در مقام تنظیم‌گر و مسئول ایجاد تعادل کل هستند و نقش مهم و راهبردی دارند؛ لذا اگر این سازمان‌ها درست عمل کنند همه‌چیز مرتب‌تر می‌شود و کارایی کلی نظام اداری بالا می‌رود و اگر این سازمان‌ها دچار بدکارکردی شوند کارکرد دیگر نهادها را مختل خواهند کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اهمیت مأموریت سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: اداره امور اداری و استخدامی کشور نقش راهبری و تنظیم گری مأموریت‌ها و کارهای تفکیک ‌شده از هم را بر عهده دارد و چگونگی انجام احراز صلاحیت‌ها و تقسیم مأموریت‌ها توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور رصد و پایش می‌شود.

وی گفت: ساماندهی منابع انسانی، نظام جبران خدمات، نظام ارزیابی عملکرد نیروی انسانی و بهره‌وری منابع در محدوده مسئولیت‌های این سازمان است.

وزیر آموزش‌وپرورش نیروی انسانی شاغل در آموزش‌وپرورش را مهم‌ترین سرمایه این سازمان دانست و گفت: در آموزش‌وپرورش که به پشتوانه سرمایه نیروی انسانی اهداف خود را پیش می‌برد و سهم سایر دستگاه‌ها و نهادها تقریباً در تحقق اهداف و مأموریت‌های آن ناچیز است، اهمیت نیروی انسانی و سازمان‌دهی آن مضاعف می‌شود.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه هرچقدر با همکاری بیشتر کارکنیم کارایی سازمان‌ها مضاعف خواهد شد، گفت: نشست امروز که با حضور روسای مناطق و مدیران کل استان است، امکان برقراری ارتباط مستقیم را رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با سطحی از نهاد آموزش‌وپرورش برقرار می‌کند که بیشترین مسئولیت را در جذب و ارتقای نیروی انسانی دارند و بیشترین تأثیر را از ساختار و ارزیابی عملکرد و خدمات می‌بینند و به اعتقاد من شنیدن نظرات رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور می‌تواند به درک بهتر همکاران ما در حل و ساماندهی مسائل کمک کند.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن