سیاسی

نماینده مجلس: در 81 لایحه دولت یک خط درباره مشکلات اقتصادی مردم وجود ندارد

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ – ۰۷:۴۳ نماینده مجلس: در 81 لایحه دولت یک خط درباره مشکلات اقتصادی مردم وجود ندارد

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: دولت 81 لایحه ارائه داده است که به هر کدام از آنها نگاه می‌کنیم یک خط در باره حل مشکلات و مسائل اقتصادی کشور وجود ندارد.

نماینده مجلس: در 81 لایحه دولت یک خط درباره مشکلات اقتصادی مردم وجود ندارد

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره گروکشی اقتصاد ایران به انتخابات آمریکا اظهار داشت: دولت متاسفانه در زمان‌های مختلف اقتصاد ایران را به موضوعات مختلف متصل کرده و معیشت مردم را در گرو نگه داشته است.

وی افزود:دولت در طول 7 سال گذشته مسائل اقتصادی کشور را به یک موضوعی مرتبط کرده و گرو نگه داشته و این در حالی است که یک زمان این موضوع را به انتخابات داخلی ایران مرتبط دانسته و یک زمان هم به دنبال ایجاد یک وزارتخانه جدید از دو وزارتخانه صنعت و جهاد کشاورزی بود که البته همگی اینها نشاندهنده آن است که دولت برنامه‌ای ندارد.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد:‌ تیم اقتصادی دولت ضعیف‌ترین تیم اقتصادی در طول دولت‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

آصفری گفت: انشالله که هدف دولت ایجاد نارضایتی مردم و گلایه مند کردن آنها از گرو نگه داشتن اقتصاد و معیشت مردم و اتصال آن به موضوعات غیرمرتبط نباشد که البته این تحلیل خیلی خوشبینانه است.

وی افزود: علیرغم این که دولت حل مشکلات مردم را داده و حتی رئیس جمهور در تبلیغات انتخاباتی‌اش اعلام کرد که چنان رونق اقتصادی در ایران ایجاد کند که مردم نیاز به 45 هزار تومان یارانه نداشته باشند ولی یک ورق در طول 7 سال اخیر از سوی قوه مجریه برای حل مشکلات اقتصادی کشور به عنوان طرح و پیشنهاد ارائه نکرده است.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: با آنکه مجلس دهم همراه با دولت بود اما قوه مجریه همکاری لازم را با قوه مقننه برای پیگیری و حل مشکلات مردم نداشت.

آصفری گفت: بی‌برنامگی دولت و ناهماهنگ بودن تیم اقتصاد قوه مجریه منجر به آن شده که اقتصاد کشور،‌ معیشت مردم و سفره خانوارها تحت تاثیر منفی قرار بگیرد.

وی افزود:اخیرا رئیس جمهور در جلسه هیأت وزیران اعلام کرده مجلس بایستی لوایحی که دولت ارائه داده است را بررسی کند. در حالی که دولت 81 لایحه ارائه داده است که به هر کدام از آنها نگاه می‌کنیم یک خط در باره حل مشکلات و مسائل اقتصادی کشور وجود ندارد. این در حالی است که این لوایح یا سیاسی است و یا موافقتنامه‌های دو جانبه بین ایران با یک کشور خارجی است که سطح مبادلات تجاری با برخی از این کشورهای خارجی فقط چند میلیون دلار است.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: به نظر می‌رسد دولت به دلیل نداشتن برنامه هر با به دنبال ربط دادن اقتصاد ایران به موضوعات غیرمرتبط است که امروز بحث انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مطرح کردند.

آصفری گفت: توان اقتصادی و ظرفیت‌های درونی کشورمان بسیار زیاد است و تولیدات و مواد اولیه خوبی در کشور داریم.

وی افزود: اخیرا از یکی از گمرکات کشور بازدید کردم که 15 هزار تن کالای مورد نیاز کارخانجات در آنجا دپو شده؛ نیاز نیست دولت برنامه کلانی برای رفع مشکلات بدهد بلکه اگر هماهنگی لازم در بدنه قوه مجریه وجود داشته باشد بسیاری از امورات حل و فصل خواهد شد.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: ما از دولت بی‌برنامه فعلی انتظار شق القمر نداریم و بهتر است به امورات جزیی کشور بپردازد که می‌توانم دستور یک یا چند وزیر و همراهی بانک مرکزی برای ترخیص کالاهای رسوب شده در گمرک اشاره کنم. این در حالی است که برخی از این اجناس و کالاها تاریخ مصرف‌شان گذشته است.

آصفری گفت: متاسفانه کنجاله موجود در گمرکات کشور دیگر قابلیت مصرف ندارد.اگر دولت به موقع اقدام می‌کرد این کنجاله‌ها آزاد شده و می‌توانست بخشی از مشکلات اقتصادی دامدار را حل کند.

وی افزود: دولت به دنبال گفتار درمانی است تا بخواهد برنامه‌ای را برای اجرا به مرحله عملیاتی برساند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن