سیاسی

ورود کمیسیون کشاورزی مجلس به افزایش 7 برابری کودشیمیایی و سموم کشاورزی

شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۰:۳۳ ورود کمیسیون کشاورزی مجلس به افزایش 7 برابری کودشیمیایی و سموم کشاورزی

بررسی موضوع نوسانات قیمت کود فسفاته و پتاسه و تاثیر آن بر قیمت نهائی محصولات و ارائه راه کارهای لازم جهت حمایت از تولید و مصرف کننده در دستور کار این هفته کمیسیون کشاورزی مجلس قرار گرفت.

ورود کمیسیون کشاورزی مجلس به افزایش 7 برابری کودشیمیایی و سموم کشاورزی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، دستور کار نشست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در روزهای ( 16 و 18 شهریورماه) اعلام شد.

بر اساس این گزارش در نشست روز ( یکشنبه 16 شهریورماه) کمیسیون کشاورزی مجلس، موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان، پروتکل حفاظت از تنوع زیست الحاق به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریائی دریای خزر، الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی و تعیین تکلیف اموال بهکده رضوی با دعوت از مسئولین وزارتخانه‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود.

همچنین در نشست‌های صبح روز ( سه‌شنبه 18 شهریورماه) کمیسیون کشاورزی مجلس موضوع کشت فراسرزمینی با دعوت از مسئولین ذی‌ربط وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و امور خارجه و موضوع میزان ضایعات محصولات کشاورزی و راه کارهای کاهش آن با حضور مسئولین ذی‌ربط بررسی می‌شود.

لازم به ذکر است در نشست‌ بعد از ظهر روز ( سه‌شنبه 18 شهریورماه) مصوبه شورای عالی اداری در خصوص ادغام پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری در موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور و همچنین ادغام موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر در موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور با دعوت از مسئولین ذیربط وزارت جهاد کشاورزی بررسی می‌شود.

بر اساس این گزارش بعد از ظهر روز ( سه‌شنبه 18 شهریورماه) نشست مشترک با وزیر جهاد کشاورزی و معاونین وی به منظور استماع گزارش عملکرد و تبیین سیاست‌های اجرایی وزارتخانه مذکور در دستور کار کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی است.

همچنین بررسی موضوع بررسی نوسانات قیمت کود فسفاته و پتاسه و تاثیر آن بر قیمت نهائی محصولات و ارائه راه کارهای لازم جهت حمایت از تولید و مصرف کننده، بررسی مشکلات باغ زیتون خورشید بهارلو زرین دشت استان فارس با دعوت از مسئولین ذی‌ربط و همچنین بررسی موضوع نحوه قیمت گذاری مرغ و تخم مرغ با دعوت از مسئولین ذی‌ربط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در دستور کار نشست هفته جاری کمیته‌های تخصصی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن