اجتماعی

پاکبان های نمونه شهر تهران انتخاب شدند

شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۰۸:۲۶ پاکبان های نمونه شهر تهران انتخاب شدند

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند از انتخاب 30 پاکبان نمونه شهر تهران خبر داد.

پاکبان های نمونه شهر تهران انتخاب شدند

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، نرگس رجایی معاون اجتماعی سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به فعالیت 14 هزار پاکبان در پایتخت گفت: بدون شک، رفت و روب روزانه 124 کیلومتر مربع از کلانشهر تهران به صورت دستی یا با استفاده از ماشین آلات مختلف فرایند ساده ای نیست و تلاش بسیار زیاد پاکبانان را می طلبد.

وی ادامه داد: پاکبانان از زحمتکش ترین اقشار جامعه بوده و همواره در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند و این موضوع با شیوع ویروس کرونا نمود بیشتری پیدا کرده است.

رجایی گفت: به همین منظور، سازمان مدیریت پسماند موضوع انتخاب پاکبان نمونه شهر تهران را در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار خود قرار داده و پس از انتشار فراخوان «انتخاب پاکبان نمونه شهر تهران» در خردادماه، از 17 خرداد پذیرای دریافت تماس های شهروندان و شهرداری های مناطق 22گانه برای ثبت مشخصات پاکبان های منتخب بوده است.

رجایی با اشاره به شاخص های انتخاب پاکبان نمونه گفت: برخورداری از حسن معاشرت و سعه صدر در ارتباط با شهروندان و همکاران، امانت داری و حفظ بیت المال، خیرخواهی و کمک رسانی به دیگران، رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی، مشارکت موثر در موقعیت های بحرانی، تشویق و ترغیب دیگران به حفظ پاکیزگی و نظافت شهر و … از جمله مهم ترین شاخص های مد نظر جهت انتخاب پاکبان نمونه بوده است.

به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند، در نهایت 8 پاکبان با رای شهروندان تهرانی و 22 پاکبان با معرفی شهرداری مناطق 22گانه به عنوان پاکبان های نمونه برگزیده شدند. هر چند که پیش از این قرار بود طى مراسمی ویژه با حضور اعضاى شوراى شهر و مدیران ارشد شهرداری از منتخبین تقدیر شود اما به دلیل آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا برگزارى این مراسم منتفى شد. ولى تقدیر از این عزیزان به زودى و به نحوى شایسته و با رعایت موازین بهداشتى انجام خواهد شد.

رجایی در پایان با توجه به تدوین دستورالعمل آموزشى همیاران کاپ در دو نسخه عمومى و ویژه پاکبانان گفت: پاکبانان نمونه انتخاب شده طى یک دوره به عنوان همیاران کاپ آموزش دیده و یاری گر سازمان مدیریت پسماند در محلات و مناطق خواهند بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن