اجتماعی

پیشنهاد تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ناشی از تحریم آمریکا

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ – ۱۴:۱۵ پیشنهاد تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ناشی از تحریم آمریکا

دبیر ستاد حقوق بشر ایران برای تشدید پیگیری جرایم رژیم آمریکا علیه ملت ایران، پیشنهاد کرد «شعبه ویژه رسیدگی کیفری به جرایم ناشی از تحریم» در دستگاه قضایی کشورمان ایجاد شود.

پیشنهاد تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ناشی از تحریم آمریکا

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، علی باقری معاون بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با بیان اینکه سیاست فشار حداکثری آمریکا، اکنون در قالب «جنون جنایت» متبلور شده است، اظهار کرد: اقدام اخیر این رژیم در تحریم بانک‌های دولتی و غیر دولتی ایران مصداق بارز «جنایت علیه بشریت» است که طبق مقررات بین المللی قابل رسیدگی در مراجع کیفری ملی نیز هست.

وی گفت: دست اندرکاران آمریکایی تحریم ملت ایران بدانند کسی که مرتکب جنایت علیه بشریت شود، هیچ نقطه‌ای در جهان برای او امن نخواهد بود چرا که دادگاه‌های محلی در هر جای دنیا نیز می‌توانند به این جنایت رسیدگی کنند.

باقری تصریح کرد: اگر جنایات رژیم آمریکا علیه ملت ایران هیچ حد و مرزی ندارد، آمران و معاونان و عاملان تحریم باید بدانند عدالت نیز هیچ مرزی را به رسمیت نمی‌شناسد و آن‌ها نمی‌توانند از چنگ عدالت بگریزند و حتی در صورت کناره گیری از مقام خود، باید پاسخگوی جرایمشان در زمینه جنایت علیه بشریت باشند.

معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه بر همین اساس برای تشدید پیگیری جرایم رژیم آمریکا علیه ملت ایران پیشنهاد کرد «شعبه ویژه رسیدگی کیفری به جرایم ناشی از تحریم» در دستگاه قضایی کشورمان ایجاد شود تا دست اندرکاران تحریم بدانند دشمنی با ملت ایران هزینه سنگینی دارد که میزان آن را عدالت تعیین خواهد کرد.

آیت الله رئیسی در پاسخ به این پیشنهاد معاون بین الملل قوه قضاییه، به رئیس دادگستری استان تهران دستور داد با توجه به وجود شعبه ویژه بررسی جرایم دولت آمریکا در دادستانی تهران زمینه تشکیل دادگاهی ویژه رسیدگی به این جرایم را نیز بررسی کرده و در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن