اجتماعی

چه کسی سکاندار شورای شهر تهران می‌شود؟/۳ پیشنهاد برای جایگزینی هاشمی

پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۴۸ چه کسی سکاندار شورای شهر تهران می‌شود؟/۳ پیشنهاد برای جایگزینی هاشمی

انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر پنجم یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود و با آغاز شمارش معکوس جهت برگزاری این انتخابات، انتقاد از عمکرد شورا بالا گرفته و پیشنهاداتی برای جایگزینی افرادی به جای محسن هاشمی مطرح شده است.

چه کسی سکاندار شورای شهر تهران می‌شود؟/۳ پیشنهاد برای جایگزینی هاشمی

خبرگزاری فارس، گروه شهری:یکشنبه ۲ شهریور آخرین انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر پنجم پایتخت برگزار می‌شود و درحال حاضر برگزاری این انتخابات با حاشیه‌های مختلفی مواجه شده است.

شورای شهر پنجم بزودی وارد سال چهارم فعالیت می‌شود و یک سال مانده به پایان فعالیت شورایی‌ها موج انتقادات به این شورا و هیات رئیسه آن بالا گرفته به طوری که حتی محسن هاشمی، رئیس شورای شهر هم به آن نقد دارد و می‌گوید سال آخر شورای پنجم نباید بگذاریم خطاها تکرار شود. البته هاشمی این نقد را طبیعی می‌داند و معتقد است رویکرد باید اصلاح خطاهاباشد.

پیشنهاد ۳ عضو شورا برای جایگزینی با محسن هاشمی

به غیر از هاشمی سایر اعضا هم به عملکرد هیات رئیسه نقد دارند و این سبب شده که حتی طی روزهای گذشته رایزنی‌ها برای معرفی کاندیدای جدید ریاست شورای شهر تهران آغاز شود. شنیده‌ها حکایت از این دارد که احمد مسجد جامعی، محمدجواد حق شناس و مرتضی الویری از جمله کسانی هستند که توسط برخی از اعضا به عنوان کاندیدای ریاست شورای شهر تهران مطرح شده‌اند.

محسن هاشمی، رئیس کنونی شورای شهر هم اخیر اعلام کرد که اگر اعضای شورا درخواست کنند کاندیدا می‌شود و ادب حکم می‌کند خودش را برای کاندیدا بدون درخواست اعضا معرفی نکند.

در جلسه اخیر شورای شهر هم بهاره آروین از سمت خود در شورای شهر به عنوان عضو هیأت رئیسه کناره‌گیری کرد که این موضوع نیز حکایت از اختلاف میان اعضای شورا دارد.

سه شنبه هفته‌جاری هم صحن شورای شهر برگزار نشد و به جای آن اعضای شورای در جلسه‌ای مجازی که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید به موضوع انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران پرداختند و پیشنهادهای خود را خطاب به هیات رئیسه فعلی شورای شهر تهران مطرح کردند.

از جمله منتقدان به هیأت رئیسه حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر است که بارها حتی در صحن شورا و در حضور اهالی رسانه اعلام کرده که رئیس شورا شان شورا و اعضای شورای شهر را حفظ نمی‌کند.

درباره برگزاری انتخابات سال چهارم شورای پنجم شهر تهران به سراغ صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران رفتیم.

وی درباره این موضوع گفت: ۳ نفری که در فضای مجازی به عنوان کاندیدای رئیس شورای شهر معرفی شده‌اند مورد تایید نیست و من خبری ندارم. جلسه هم اندیشی نیز که اخیراً برگزار شده بخشی از آن به صورت حضوری و بخشی به صورت مجازی بود و به دلیل اختلال در سیستم اینترنت ارتباط اعضای شورای شهر به راحتی برقرار نشد و بیشتر مبحث تشکیلات شورا و شهرداری مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

پیشنهاد نائب رئیسی شورا به صدراعظم نوری

نوری گفت: اینکه برخی از اعضای شورای شهر تمایل داشته باشند که کاندیدای هیأت رئیسه شورا شوند به معنای اختلاف میان اعضا نیست ولی به طور کلی اکثر اعضا اعتقاد به حفظ کلیت موجود در شورای شهر دارد.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم کاندیدای هیأت رئیسه شورا شده‌اید؟ گفت: هنوز کاندیدا نشده‌ام ولی دوستان در شورا اصرار دارند که من کاندیدای هیأت رئیسه شورا شوم که هنوز تصمیم قطعی در این زمینه نگرفته‌ام.

نوری در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است شما به جای بهار آروین، عضو هیأت رئیسه شورای شهر شوید؟ اظهارداشت: خیر دوستان پیشنهاد نایب رئیسی شورای شهر را به من داده‌اند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: یکشنبه هفته آینده پیش از برگزاری صحن شورا، جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر درباره انتخابات هیأت رئیسه برگزار می‌شود و تصمیماتی در این زمینه مطرح و اعضا نظراتشان را به صورت کامل بیان می‌کنند.

اعلام کاندیداتوری هاشمی

زهرا نژاد بهرام عضو کنونی هیأت رئیسه شورای شهر تهران نیز درباره این موضوع به خبرنگار فارس گفت: محسن هاشمی به عنوان کاندیدای ریاست شورا، سیدابراهیم امینی به عنوان کاندیدای نایب رئیس شورا، علی اعطا به عنوان کاندیدای سخنگوی شورای شهر و بنده به عنوان کاندیدای منشی هیات رئیسه شورای شهر تهران آمادگی خود را برای انتخابات هیات رئیسه شورای شهر در سال چهارم اعلام کرده‌ایم.

وی از بیان توضیحات بیشتر خودداری کرد و گفت: در مورد سایر اعضا و نظرشان اطلاع ندارم.

بازار گمانه‌زنی‌ها داغ شد

حالا کمتر از چند روز به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران باقی‌مانده و بازار گمانه زنی‌ها در مورد این انتخابات داغ شده است.

اکنون باید منتظر ماند و دید سکاندار شورای شهر تهران در سال پر تلاطم اقتصادی و شرایط ناشی از کرونا چه کسی می‌شود و رویکرد شورا در سال آخر فعالیت خود چگونه خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن