اقتصادی

کاهش 30 درصدی حوادث صنعت برق/ عبور از پیک بار بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۰۰:۲۳ کاهش 30 درصدی حوادث صنعت برق/ عبور از پیک بار بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده

مدیرعامل شرکت توانیر، گفت: حوادث صنعت برق در تمامی ابعاد در سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش 30 درصدی مواجه شده است.

کاهش 30 درصدی حوادث صنعت برق/ عبور از پیک بار بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده

محمد حسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که خاموشی‌های اخیر رخ داده درسطح کشور، متناقض از ادعای گذر از پیک مصرف بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده است، گفت: صنعت برق کشور یک صنعت پیوسته است و زمانی که متقاضی مصرف کلید را در خانه خود می‌زند، برق باید در نیروگاه تولید شود. در حقیقت این انرژی قابل ذخیره نیست و هر اتفاق در این شبکه منجر به اختلال در روند برق رسانی می‌شود.

*کاهش 30 درصدی حوادث صنعت برق در سال جاری

مدیرعامل توانیر، ضمن اشاره به اینکه 900 هزار کیلومتر شبکه انتقال وتوزیع در سطح کشور است، تصریح کرد: رخ دادن تعداد انگشت شماری از حوادث در این شبکه وسیع منجر به بروز خاموشی خواهد شد اما این خاموشی‌ها جزء خاموشی برنامه‌ریزی شده نبوده و به سرعت برطرف خواهد شد.

متولی‌زاده، با اشاره به آمار حوادث رخ داده در صنعت برق گفت: حوادث صنعت برق در تمامی ابعاد در سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش 30 درصدی مواجه شده است.

*امسال خاموشی برنامه‌ریزی‌شده نداشتیم

وی در بیان تفاوت خاموشی ناشی از حادثه و خاموشی برنامه‌ریزی شده گفت: در سال جاری هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده نداشته‌ایم و خاموشی‌های ناشی از حادثه نیز به سرعت رفع شده است، ضمن اینکه تعداد خاموشی‌های ناشی از حادثه نیز نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

این مقام مسئول در توضیح قطعی برق دو ساعته عصر دیروز در منطقه جنت آباد تهران، بیان کرد: علت این خاموشی به دلیل مشکل به وجود آمده در یکی از ترانس‌های توزیع منطقه مذکور بوده است که به جهت رفع این مشکل برق منطقه در مدت کوتاهی قطع شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن