اقتصادی

کرونا حریف صنعت نشد/ رشد ۱۱.۹ درصدی کارگاه های بزرگ صنعتی در تابستان

يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ – ۰۱:۳۶ کرونا حریف صنعت نشد/ رشد ۱۱.۹ درصدی کارگاه های بزرگ صنعتی در تابستان

معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: بر اساس آخرین گزارش اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی، شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی کشور در سه ماه دوم نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشد 11.9 درصدی برخوردار شده است.

کرونا حریف صنعت نشد/ رشد ۱۱.۹ درصدی کارگاه های بزرگ صنعتی در تابستان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، پیمان قربانی با بیان اینکه با توجه به این که قریب به 70 درصد از ارزش افزوده بخش صنعت به کارگاه‌های بزرگ صنعتی (بالای 100 نفر کارکن) اختصاص دارد، گفت: رشد ۱۱.۹ درصدی تولید کارگاه‌های مزبور نویدبخش عملکرد مناسب رشد ارزش افزوده بخش صنعت در سه ماهه دوم سال جاری می‌باشد که قاعدتاً بر تقویت عملکرد رشد اقتصادی در تابستان امسال موثر خواهد بود.

پیمان قربانی همچنین افزود: رشد شاخص تولید کارگاه‌ بزرگ صنعتی در سه ماهه دوم سال جاری در کنار رشد سه ماهه اول سال، موجب رشد 6.8 درصدی شاخص تولید در نیمه اول سال 1399 نسبت به تولید نیمه اول سال 1398 شده است. علاوه بر این، بررسی عملکرد رشد شاخص مزبور بر حسب 24 گروه اصلی (بر حسب کدهای ISIC دو رقمی) نسبت به مدت مشابه سال قبل، نشان می‌دهد که در سه ماهه دوم سال جاری از 24 گروه، 21 گروه از رشد مثبت برخوردار بوده‌‌اند و تنها رشد سه گروه منفی بوده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه این در شرایطی است که در سه ماهه اول سال جاری شاخص 13 گروه و در سه ماهه دوم سال گذشته نیز شاخص تولید 16 گروه با رشد منفی مواجه بوده است تصریح کرد: این امر موید بهبود شرایط و وضعیت تولیدات صنعتی و روند روبه تزاید انتشار آن در رشته‌های مختلف صنعتی در سه ماهه دوم سال جاری است.

وی افزود: با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا از ابتدای سال جاری، خوشبختانه رشد قابل توجه شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی و همچنین گسترش آن در رشته‌ فعالیت‌های مختلف صنعتی، حاکی از این است که تبعات اقتصادی منفی ناشی از شیوع این بیماری در حوزه فعالیت‌های صنعتی به نحو مناسبی کنترل شده و فعالیت‌های صنعتی از روند مطلوبی برخوردار شده است.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن